Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

LG zapowiada nowy interfejs użytkownika UX 4.0

Już wcześniej wiedzieliśmy o planowanej premierze nowej nakładki na interfejs, zwanej UX 4.0. LG potwierdziło, że trafi ona do nadchodzącego LG G4.

Producent twierdzi, że udoskonalony interfejs użytkownika doczekał się wielu zmian, stał się teraz bardziej przyjazny użytkownikowi, łatwiejszy w obsłudze i chociaż przyświeca mu idea minimalizmu, tego samego nie można będzie powiedzieć o możliwościach personalizacji, których ma być całkiem sporo. Nowe funkcje UX 4.0 to m.in. Quick Shot, czyli opcja zrobienia zdjęcia poprzez podwójne naciśnięcie na przycisk umieszczony z tyłu, nawet jeśli ekran jest wyłączony. Dla fanów fotografii pojawiło się też więcej możliwości sterowania aparatem dzięki trybom dla mniej i bardziej zaawansowanych użytkowników – Simple Mode (uproszczony), Basic Mode (podstawowy) oraz Manual Mode (ręczny). W przypadku pierwszego z nich wszystkie ustawienia są automatycznie dostosowywane, zaś w ręcznym trybie obowiązuje zasada „zrób to sam” i można dopasować poszczególne opcje według własnych preferencji.

Jest też ulepszony Smart Bulletins, czyli agregat informacji, który wyświetla powiadomienia z wielu aplikacji w jednym miejscu, wyglądający jak połączenie Google Now z oknem wielozadaniowości. Oczywiście na tym nie kończą się nowości nakładki na interfejs. Spośród nich warto też wspomnieć o lepszym kalendarzu, który umożliwia m.in. integrację z serwisami społecznościowymi, a przez to umieszczenie w nim ważnych zdarzeń z Facebooka itd.

LG UX 4.0 cechuje się również wieloma innymi funkcjami, które sprawiają, że relacja użytkownik-smartfon jest bardziej rozbudowana, sprawiając, że interfejs „uczy się” naszych zachowań, analizuje je i dobiera informacje według różnych nawyków. Przykładem jest Smart Notice – jeśli jesteśmy typem sportowca, otrzymamy powiadomienie o warunkach pogodowych czy poradach dotyczących aktywności. Ponadto, nie brakuje możliwości dopasowania dzwonków dla każdego numery na liście kontaktów dzięki Ringtone ID. Nowa, autorska nakładka LG na interfejs pojawi się wraz z LG G4 już 28 kwietnia tego roku.

Źródło: BGR

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close