TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Lumia 940 – nieoficjalna specyfikacja flagowca Microsoftu

Lumia 940 - nieoficjalna specyfikacja flagowca Microsoftu

Po informacji dotyczącej budżetowej Lumii 535, czas na wieści o flagowym smartfonie Microsoftu. Jeśli wszystko się potwierdzi, na rynek trafić może prawdziwa mobilna bestia.

Zgodnie z różnymi przeciekami, Lumia 940 zdaje się być naprawdę potężnym smartfonem. Model ten ma być wyposażony w pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, chroniony przez powłokę Gorilla Glass 4. Użyty procesor to ponoć czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 805 taktowany 2.7 GHz, wspierany przez układ Adreno 420, zaś ilość pamięci operacyjnej RAM ma wynieść 3 GB. Lumia 940 ma mieć także tylny aparat PureView z matrycą 24 mpix (możliwa jest też obecność optyki Carl Zeiss), który będzie w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę oraz przednią kamerę 5 mpix. System na jakim ma działać Lumia 940 to Windows Phone 10, który miałby zadebiutować wraz z tym modelem. Oznacza to jednak, że smartfon nie pojawi się na rynku zbyt szybko. Dla zainteresowanych – pełna specyfikacja tego modelu.

Nieznana jest cena urządzenia oraz dokładna data premiery, zatem należy uzbroić się w cierpliwość. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższej przyszłości. Jedno jest pewne. Jeśli specyfikacja się potwierdzi – będzie na co czekać. Z drugiej zaś strony, jeśli producent będzie długo zwlekał z wypuszczeniem tego modelu, to jego specyfikacja może się do tego czas zastarzeć. Przykładowo, wspomniany Snapdragon 805 jest już dziś wykorzystywany w jednej z wersji Samsunga Galaxy Note 4.

Źródło: Techradar

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20.66%
106 głosy
28.27%
145 głosy
27.88%
143 głosy
23.19%
119 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top