Wiadomości

Malware na Androidzie przybiera na sile

Eksperci G Data SecurityLabs wykryli w ubiegłym roku 2.3 miliona nowych form ataków na system Android. Liczba złośliwego oprogramowania wzrosła niemal o 50% w porównaniu z rokiem 2014.

G Data przewiduje, że w 2016 roku nastąpi dalszy wzrost ataków skierowanych przeciwko użytkownikom smartfonów i tabletów. Wynika to z faktu, iż coraz więcej z nich posługuje się mobilnymi urządzeniami, będącymi alternatywą dla komputerów PC, podczas zakupów online czy realizacji usług bankowych. Cyberprzestępcy postrzegają system Android jako potencjalne źródło wysokiego zysku, dlatego też w najbliższym czasie mogą zwiększyć swoją aktywność w tym obszarze, kosztem segmentu PC. news-gdata-android-infografika Analitycy G Data wykryli w czwartym kwartale 2015 roku około 758 tysięcy nowych ataków na Androida. Oznacza to blisko 32% wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku. Ogółem w 2015 roku ujawniono nieco ponad 2.3 miliona nowych rodzajów malware na urządzenia z zielonym robocikiem.

Źródło: G Data

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close