Wiadomości

W marcu Super Mario Run na Androida, ma podreperować finanse Nintendo

Zgodnie z nieoficjalnymi zapowiedziami na marzec 2016 roku przewidziano premierę gry Super Mario Run w wersji dla systemu Android. Tytuł w wersji na platformę iOS od grudnia 2016 roku jest jedną z najpopularniejszych aplikacji w App Store, nie przynosi jednak tak wysokich przychodów, jak się spodziewano.

Informacja na temat marcowej premiery Super Mario Run dla użytkowników urządzeń z Androidem pojawiła się we wpisie zamieszczonym na oficjalnym koncie Nintendo, producenta gry. Oprócz tego jednak firma nie potwierdziła w żaden inny sposób, że Super Mario Run rzeczywiście pojawi się w marcu br. w sklepie Google Play.

Po raz pierwszy mobilna odmiana legendarnego tytułu w branży gier wideo pojawiła się w połowie grudnia ub.r. wyłącznie w wersji przeznaczonej do urządzeń firmy Apple z systemem iOS.

Użytkownicy zareagowali entuzjastycznie na pojawienie się Super Mario Run. W ciągu pierwszych czterech dni gra została ściągnięta ponad 40 mln razy ustalając nowy rekord popularności jednej gry w App Store.

Okazuje się jednak, że w parze z popularnością Super Mario Run nie idzie spodziewany sukces finansowy tytułu. Trzeba pamiętać, że grę można ściągnąć i zainstalować za darmo. Bez dodatkowych opłat można też rozegrać pierwsze 3 poziomy rozgrywki, dopiero w wypadku wyższych poziomów trzeba zapłacić kwotę 10 dol. Okazuje się, że na taki ruch decyduje się niewielu użytkowników. Według nieoficjalnych informacji podanych przez serwis The Verge jedynie 3 proc. użytkowników iPhone’ów i iPadów zapłaciło do tej pory za pełny dostęp do Super Mario Run. 

W tych okolicznościach szybkie wprowadzenie wersji Super Mario Run na Androida nie powinno dziwić, bowiem dzięki temu ruchowi Nintendo znacznie poszerzy bazę potencjalnych płacących użytkowników gry (w Polsce wg badań Gemiusa użytkownicy Androida to ponad 30 proc. internautów, podczas gdy z iOS korzysta zaledwie niewiele ponad 5 proc.).

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie w marcu Super Mario Run ma się pojawić na platformie Google Play.

Źródło: Twitter, The Verge

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close