TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

mBank wycofuje się z płatności NFC T-Mobile i Orange

mBank wycofuje się z płatności NFC T-Mobile i Orange

Kolejny bank wycofuje ze swojej oferty płatności zbliżeniowe oparte o karty SIM – tym razem jest to mBank, który rezygnuje z rozwiązań T-Mobile MyWallet i Orange Cash.

W 2012 roku T-Mobile i Orange wprowadzili mobilne płatności oparte na modelu simcentrycznym. Wymagały one od abonentów podpisania umowy o kartę NFC z bankiem i telekomem, a także wymianę telefonu na model z obsługą płatności zbliżeniowych. Dwa lata później pojawiła się technologia HCE (Host Card Emulation), eliminując konieczność wymiany karty SIM i podpisywania umów. Okazało się, że wcześniejsze rozwiązania stają się zbędne. Na dodatek coraz większą popularnością cieszy się system Blik, którego w mBanku zarejestrowało już blisko 110 tysięcy użytkowników i który w przyszłości będzie obsługiwał płatności zbliżeniowe. Banki powoli wycofują się z wydawania kart NFC SIM – najpierw Getin Bank i Raiffeisen, a od marca tego roku MasterCard PaySIM (T-Mobile i Orange) przestanie wydawać też mBank. Posiadane przez klientów karty pozostaną aktywne do końca terminu ważności, ale bank nie wyda już ich duplikatów i wznowień. Nie będzie to natomiast dotyczyły kart NFC w Orange Finanse, które będą wydawane i wznawiane na dotychczasowych warunkach. Po wycofaniu się mBanku z T-Mobile MyWallet, w usłudze pozostają jeszcze trzy banki: Alior Bank, BPH i Eurobank. W Orange Cash natomiast ING, BPH i SGB.

Źródło: prnews.pl

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.77%
4 głosy
30.77%
4 głosy
38.46%
5 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top