Wiadomości

mBank wycofuje się z płatności NFC T-Mobile i Orange

Kolejny bank wycofuje ze swojej oferty płatności zbliżeniowe oparte o karty SIM – tym razem jest to mBank, który rezygnuje z rozwiązań T-Mobile MyWallet i Orange Cash.

W 2012 roku T-Mobile i Orange wprowadzili mobilne płatności oparte na modelu simcentrycznym. Wymagały one od abonentów podpisania umowy o kartę NFC z bankiem i telekomem, a także wymianę telefonu na model z obsługą płatności zbliżeniowych. Dwa lata później pojawiła się technologia HCE (Host Card Emulation), eliminując konieczność wymiany karty SIM i podpisywania umów. Okazało się, że wcześniejsze rozwiązania stają się zbędne. Na dodatek coraz większą popularnością cieszy się system Blik, którego w mBanku zarejestrowało już blisko 110 tysięcy użytkowników i który w przyszłości będzie obsługiwał płatności zbliżeniowe. Banki powoli wycofują się z wydawania kart NFC SIM – najpierw Getin Bank i Raiffeisen, a od marca tego roku MasterCard PaySIM (T-Mobile i Orange) przestanie wydawać też mBank. Posiadane przez klientów karty pozostaną aktywne do końca terminu ważności, ale bank nie wyda już ich duplikatów i wznowień. Nie będzie to natomiast dotyczyły kart NFC w Orange Finanse, które będą wydawane i wznawiane na dotychczasowych warunkach. Po wycofaniu się mBanku z T-Mobile MyWallet, w usłudze pozostają jeszcze trzy banki: Alior Bank, BPH i Eurobank. W Orange Cash natomiast ING, BPH i SGB.

Źródło: prnews.pl

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close