Wiadomości

MediaTek MT6795 przetestowany. Szykuje się poważny konkurent Snapdragona 810

Do tej pory produkty tajwańskiego koncernu MediaTek traktowane były w kategoriach tańszych zamienników, wyraźnie odstających od konkurencyjnych układów Qualcomma. Wraz z procesorem MT6795 może się to jednak zmienić.

Najnowszy układ mobilny firmy MediaTek to ośmiordzeniowa jednostka, której masowa produkcja ma się rozpocząć pod koniec marca bieżącego roku. Już teraz mamy jednak okazję zapoznać się z tym, co czeka nas w urządzeniach, które w przyszłości będą wyposażone w ten chipset. MT6795 został przetestowany w teście GeekBench i jego wyniki są co najmniej obiecujące. Układ w teście sprawdzającym wydajność jednego rdzenia osiągnął 886 punktów. W tej kategorii został wyraźnie pokonany przez Snapdragona 810, którego wynik zmierzono na podstawie smartfona LG G Flex 2. W przypadku testów jednoczesnej pracy wszystkich rdzeni los się odwrócił – 4536 do 4345 punktów na korzyść procesora Tajwańczyków.

news-mt6795-benchmarknews-sd810-benchmark

Jasnym jest, że benchmarki te nie odzwierciedlają w stu procentach stanu faktycznego. Tego typu testy w większości przypadków zależne są od urządzenia na jakim są przeprowadzane. Nie wiadomo, który smartfon został wyposażony w układ MT6795, a jedynie kilka informacji odnośnie jego specyfikacji – m.in. to, że oparty jest na Androidzie 5.0 Lollipop i ma 3 GB RAM. Poza tym taktowanie rdzeni jest większe niż w porównanym LG G Flex 2 ze Snapdragonem 810, co dodatkowo rzutuje na końcowe rezultaty.

Niemniej jednak, to dobra wiadomość, że MediaTek nie ma się czego wstydzić i zrobił duży krok do przodu, doganiając nieco Qualcomma. Konkurencja nikomu nie zaszkodzi.

Źródło: G for Games

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close