Wiadomości

Meizu Pro 6 z imponujacą specyfikacją

Vivo Xplay 5 Elite stał się pierwszym smartfonem z 6 GB RAM. Jego krokami może podążyć nadchodząca propozycja od Meizu – Pro 6. Równie interesująco przedstawiają się inne szczegóły przewidywanej specyfikacji flagowca.

Meizu Pro 6 ma być dostępny w dwóch wariantach: jeden z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, drugi z 4 GB RAM i 64 GB ROM. Na podobny ruch zdecydował się inny chiński producent – Vivo, który niedawno zaprezentował i wprowadził na rodzimy rynek modele xPlay 5 i xPlay 5 Elite. Inne nieoficjalne doniesienia wskazują na zastosowanie w smartfonie ekranu Full HD (1080 x 1920 pikseli) z technologią 3D Touch/Force Touch, czyli reagowaniem na stopień i rodzaj nacisku na panel. Mówi się też o baterii ze wsparciem dla szybkiego ładowania, najnowszej wersji Androida z nakładką Flyme 6.0 OS oraz technologii audio Hi-Fi 3.0. Potwierdzone jest natomiast wyposażenie Meizu Pro 6 w 10-rdzeniowy układ MediaTek Helio X25. Jest to zmodyfikowana wersja chipu Helio X20 z dwoma wydajnymi rdzeniami Cortex A72 umieszczonymi w jednym klastrze i ośmioma energooszczędnymi rdzeniami Cortex A53 rozlokowanymi w dwóch dodatkowych klastrach. Nowy procesor odznacza się przede wszystkim wyższym taktowaniem rdzeni A72 (2.5 GHz zamiast 2.3 GHz) i jednostki graficznej (850 MHz).

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close