Microsoft usuwa większość urządzeń Windowsem ze swojego sklepu online

windows-phone

Wygląda na to, że nadchodzi rychły koniec smartfonów z systemem od Microsoftu. Po publikacji wyników finansowych z ostatniego kwartału zarząd firmy zdecydował się zmniejszyć asortyment urządzeń w sklepie internetowym. Po wycofaniu wsparcia większości sprzętów z serii Lumia można przypuszczać, że przedsiębiorstwo z Redmond postawiło krzyżyk na mobilnym Windowsie.

Marne wyniki finansowe i tylko kilka urządzeń w sklepie internetowym

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Microsoft zarobił na telefonach z Windowsem tylko 5 milionów dolarów amerykańskich. To prawdopodobnie między innymi ten fakt przyczynił się do rezygnacji ze sprzedaży większości urządzeń przez oficjalny sklep internetowy. Obecnie zostało w nim zaledwie kilka pozycji: Lumia 550 za 139 dolarów, Microsoft Lumia 735 za 129 dolarów, Lumia 950 za 289 dolarów, HP Elite x3 oraz odblokowany Alcatel Idol 4S za 470 dolarów. Warto zauważyć, że większość z wymienionych urządzeń nie jest już wspieranych przez Microsoft.

Brak najnowszych urządzeń

Ciekawostką jest fakt, że ze sklepu zniknęła stosunkowo świeża Lumia 650. Wiele wskazuje na to, że już niebawem Microsoft całkowicie zamknie swój sklep online. Co wtedy? Wiernym klientom pozostanie zakup u autoryzowanych sprzedawców, a jeśli z czasem również u nich znikną smartfony z Windowsem, to trzeba będzie przenieść się na urządzenie pracujące pod kontrolą innego systemu. Raczej nie możemy liczyć na nowe propozycje od Microsoftu.

Coraz mniej aplikacji

Nadchodzący upadek mobilnego Windowsa zwiastują nie tylko braki w aktualizacjach od Microsoftu, ale również coraz mniejsze zainteresowanie deweloperów aplikacji mobilnych tą platformą. Użytkownicy już od dłuższego czasu muszą walczyć z nieoficjalnymi propozycjami, które mają zastąpić chociażby popularne komunikatory. Niestety obecnie brakuje również rozsądnego programu nawigacyjnego będącego dla wielu bardzo ważną pozycją na smartfonie.

test-microsoft-lumia-535-ekran-2 Microsoft usuwa większość urządzeń Windowsem ze swojego sklepu online

Lumia 535

Źródło: Neowin

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top