Wiadomości

Miliony klientów T-Mobile USA ofiarami ataku hakerów

Amerykański oddział T-Mobile poinformował, że doszło do wycieku danych około 15 milionów użytkowników, które znajdowały się na serwerach partnera telekomu – firmy Experian, świadczącej usługi kredytowe.

Przestępcy skradli prywatne informacji zgromadzone na przestrzeni dwóch lat, od 1 września 2013 do 16 września 2015 roku. Winę w tej sytuacji ponosi Experian, agencja zajmująca się sprawdzaniem wiarygodności kredytowej klientów sieci T-Mobile USA, która najprawdopodobniej nie była w stanie skutecznie zabezpieczyć przechowywanych w swoim systemie zasobów. Przedstawiciele operatora, w tym CEO John Legere nie kryją oburzenia twierdząc, że dokładnie prześledzą dotychczasową współpracę z Experian i podejmą stosowne kroki, wyciągając konsekwencje wobec swojego wieloletniego partnera. Jak ujawnił Experian, od razu po wykryciu ataku zabezpieczono serwery i rozpoczęto dochodzenie oraz poinformowano o całym zajściu konsumentów, którzy mogli być narażeni, a także organy ścigania. Mimo to, skradzione zostały takie dane jak imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania oraz numery ubezpieczenia, paszportów i prawa jazdy. Bezpieczne okazały się jedynie wyciągi bankowe i numery kart płatniczych.

Źródło: TechCrunch

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close