Motorola rozwiązała problem zniekształconych wyświetlaczy w składanych smartfonach

test-sesja-motorola-moto-g5s-plus (9)

Prototypy zginanych smartfonów posiadały problem z deformacjami na ekranie. Jednakże koncern z Chicago postanowił znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Kilka dużych koncernów pracuje teraz nad składanymi smartfonami, chociaż poza Samsungiem nikt do tej pory się do tego otwarcie nie przyznawał. Jednakże w ostatnim czasie Motorola poinformowała o nowym technicznym rozwiązaniu dla problemu zniekształceń w miejscach gdzie ekran składanego smartfona jest zginany.Ekrany OLED są znane ze swojej elastyczności, jednak pomimo tego po dłuższym czasie użytkowania dochodzi do znaczących deformacji. Motorola wpadła jednak na złożone i ciekawe rozwiązanie tego problemu. W miejscach zagięcia miałyby być zamontowane specjalne czujniki z elementami grzewczymi. Podczas jakichkolwiek problemów z wyświetlaczem, włączał by się generator ciepła i z pomocą wysokiej temperatury wygładzał by deformację.

zginana-motorola Motorola rozwiązała problem zniekształconych wyświetlaczy w składanych smartfonach

Nie znamy żadnych działających prototypów, wykorzystujących rozwiązanie Motoroli. Rozwiązanie wygląda na bardzo ciekawe, ale sama technologia wymaga dalszego rozwoju, więc nie należy się jej spodziewać zbyt szybko.
Źródło: Phone Arena

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top