Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Motorola rozwiązała problem zniekształconych wyświetlaczy w składanych smartfonach

Prototypy zginanych smartfonów posiadały problem z deformacjami na ekranie. Jednakże koncern z Chicago postanowił znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Kilka dużych koncernów pracuje teraz nad składanymi smartfonami, chociaż poza Samsungiem nikt do tej pory się do tego otwarcie nie przyznawał. Jednakże w ostatnim czasie Motorola poinformowała o nowym technicznym rozwiązaniu dla problemu zniekształceń w miejscach gdzie ekran składanego smartfona jest zginany.Ekrany OLED są znane ze swojej elastyczności, jednak pomimo tego po dłuższym czasie użytkowania dochodzi do znaczących deformacji. Motorola wpadła jednak na złożone i ciekawe rozwiązanie tego problemu. W miejscach zagięcia miałyby być zamontowane specjalne czujniki z elementami grzewczymi. Podczas jakichkolwiek problemów z wyświetlaczem, włączał by się generator ciepła i z pomocą wysokiej temperatury wygładzał by deformację.

zginana motorola

Nie znamy żadnych działających prototypów, wykorzystujących rozwiązanie Motoroli. Rozwiązanie wygląda na bardzo ciekawe, ale sama technologia wymaga dalszego rozwoju, więc nie należy się jej spodziewać zbyt szybko.
Źródło: Phone Arena

Back to top button