TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Motorola sprzedała ponad 10 milionów smartfonów w IV kwartale 2014 roku

Motorola zapłaci Fujifilm 10 milionów dolarów za złamanie patentu

Należąca obecnie do Lenovo, Motorola Mobility może pochwalić się całkiem niezłymi wynikami za ostatni kwartał 2014 roku, sprzedając rekordową liczbę ponad 10 milionów smartfonów.

Jest to zatem wzrost o prawie 120% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Przy okazji, jest to pierwszy raz, kiedy Motorola osiągnęła poziom 10 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich słuchawek. Lenovo nie podało, jak przedstawiają się dokładne dane dotyczące sprzedaży poszczególnych modeli smartfonów, ale można z łatwością oszacować, że największą liczbę właścicieli znalazły obie generacje Moto G, które okazały się świetnymi propozycjami za rozsądną cenę. Ogólnie, urządzenia Motoroli przyniosły Lenovo 1.9 miliarda dolarów przychodów w tamtym kwartale.

Jednocześnie, chiński producent poinformował, że Motorola Mobility nie osiągnęła jeszcze poziomu rentowności, ale powinno się to zmienić w przeciągu czterech do sześciu miesięcy. Głównie dzięki ponownemu wkroczeniu przez markę Motorola na rynek chiński, co powinno przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe w przyszłości.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.47%
41 głosy
22.36%
36 głosy
29.81%
48 głosy
22.36%
36 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top