Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Motorola sprzedała ponad 10 milionów smartfonów w IV kwartale 2014 roku

Należąca obecnie do Lenovo, Motorola Mobility może pochwalić się całkiem niezłymi wynikami za ostatni kwartał 2014 roku, sprzedając rekordową liczbę ponad 10 milionów smartfonów.

Jest to zatem wzrost o prawie 120% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Przy okazji, jest to pierwszy raz, kiedy Motorola osiągnęła poziom 10 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich słuchawek. Lenovo nie podało, jak przedstawiają się dokładne dane dotyczące sprzedaży poszczególnych modeli smartfonów, ale można z łatwością oszacować, że największą liczbę właścicieli znalazły obie generacje Moto G, które okazały się świetnymi propozycjami za rozsądną cenę. Ogólnie, urządzenia Motoroli przyniosły Lenovo 1.9 miliarda dolarów przychodów w tamtym kwartale.

Jednocześnie, chiński producent poinformował, że Motorola Mobility nie osiągnęła jeszcze poziomu rentowności, ale powinno się to zmienić w przeciągu czterech do sześciu miesięcy. Głównie dzięki ponownemu wkroczeniu przez markę Motorola na rynek chiński, co powinno przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe w przyszłości.

Źródło: Phonearena

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close