Wiadomości

Na rynku komunikatorów internetowych pojawił się kolejny gracz

Inny od wszystkich, nastawiony na krótkie wiadomości wideo, bez możliwości wysyłania tekstu. Tak prezentuje się Skype Qik, czyli komunikator twórców popularnego Skype.

Aplikacja umożliwia nagrywanie 42-sekundowych filmików, które są natychmiastowo wysyłane do wybranych odbiorców. Co ciekawe, użytkownicy identyfikowani są na podstawie numerów telefonów, a nie loginów. Natomiast aplikacja opiera się książce adresowej w telefonie, co znacznie ułatwia zarządzanie kontaktami. Jeśli osoba, do której została wysłana wiadomość, nie ma Skype Qik, to otrzyma SMS-a z instrukcją, w jaki sposób może pobrać program, a następnie odtworzyć otrzymane wideo.

Twórcy aplikacji przekonują, że taka forma komunikacji w niektórych sytuacjach może być szybsza od klasycznych wiadomości tekstowych lub telefonowania. Pomyślano też o bezpieczeństwie użytkowników, gdyż wysłane filmy w każdej chwili można skasować, co spowoduje również ich zniknięcie z urządzeń odbiorców. Co więcej, wideo jest automatycznie usuwane po dwóch tygodniach od daty wysłania. Program nie umożliwia też zapisu nagrań na pamięć lokalną (aczkolwiek są na to inne sposoby niezwiązane z samą aplikacją).

Czy Skype Qik osiągnie sukces? Na tę chwilę trudno ocenić. Komunikatorowi nie można odmówić prostoty obsługi, minimalistycznego interfejsu i szybkości działania. Z drugiej jednak strony, specyficzna forma komunikowania się nie każdemu przypadnie do gustu. Ponadto, nie zawsze ma się możliwość komfortowego nagrania wideo z wiadomością (np. w miejscach publicznych).

Skype Qik jest darmowy i dostępny na wszystkie popularne platformy mobilne: wersja na Androida, Windows Phone, iOS.

Źródło: theverge.com

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close