Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Netflix testuje mechanizm, który będzie nagradzał dzieci za oglądanie TV

Każdy z nas zna kogoś, kto nie może żyć bez telewizji, smartfona czy komputera. Choć myślę głównie o dorosłych, to faktem jest, że dzieci ze względu na obniżone zdolności samokontroli są jeszcze bardziej narażone na uzależnienia od mediów i technologii. Netflix im w tym nie pomoże. Przeciwnie – okazuje się, że firma testuje system, który ma nagradzać nieletnich za korzystanie z usługi.

Czytając tę informację, rodzice najprawdopodobniej nie będą zadowoleni. Wszystko wskazuje na to, że młodzi użytkownicy Netflixa będą nagradzani za oglądanie programów z oferty wirtualnej wypożyczalni. Zgodnie z pierwszymi informacjami na ten temat, dzieci mają dostawać coś w rodzaju „odznak” za korzystanie z usługi.

Nie wiadomo, jak dokładnie będzie działał ten system. Nie wiemy również, czy mechanizm gratyfikacyjny zostanie na pewno wprowadzony w życie. Na razie Netflix oficjalnie potwierdza, że testuje swój projekt. Firma tłumaczy go chęcią zinteraktywizowania doświadczenia oglądania programów, co ma przysporzyć dzieciom „więcej zabawy” i dać im tematy do „dyskutowania i dzielenia się” z innymi.

Source: Ubergizmo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close