Wiadomości

Nokia 9 będzie mieć czytnik linii papilarnych w ekranie

Nokia pracuje nad flagowym smartfonem, w którym zawarta zostanie nowa metoda zabezpieczeń, wprowadzona w tym roku w Vivo X21. Model o nazwie Nokia 9 będzie korzystać z czytnika linii papilarnych wbudowanego w wyświetlacz.

Poznaliśmy także nazwę kodową „dziewiątki” – brzmi ona A1P, co przywodzi na myśl model Nokia 8 Sirocco, której pierwotna nazwa brzmiała A1N. Nokia 9 otrzyma najmocniejszy z obecnie dostępnych procesorów mobilnych, czyli 8-rdzeniowego Snapdragona 845 produkcji Qualcomma. Pojawić się mają także znaczne ulepszenia w kwestii aparatu, jednak na razie nie znamy szczegółów.

HMD Global rozpoczęło prace nad nowym flagowcem już kilka miesięcy temu, a dokładnie w lutym tego roku. Nokia 9 ma zostać zaprezentowana podczas IFA 2018. Będzie to jeden z pierwszych smartfonów z Androidem 9.0.

Source: Winfuture.de, 103854.html
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close