TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nokia powróci do tworzenia smartfonów?

Nokia powróci do tworzenia smartfonów?

Minął rok od czasu przejęcia przez Microsoft działu mobilnego Nokii. Od tego czasu Finowie nie przypominają już dawnego giganta rynku telefonów, skupiając się na innych sektorach telekomunikacji. Może się to zmienić już w przyszłym roku.

Ostatnio dość sporo dzieje się w szeregach Nokii. Firma planuje m.in. sprzedaż map Here, a także rozwija się na polu infrastruktury sieciowej, czego dowodem jest kupno Alcatel-Lucent za 15.6 miliarda euro. Na początku spekulowano, że przejęcie dotyczyć będzie tylko działu sieci komórkowych. Stało się jednak inaczej, a obie firmy występować będą pod jednym szyldem – Nokia Corporation. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2016 roku. Wydawać by się, że w planach fińskiego koncernu nie ma zatem miejsca na ponowne produkowanie smartfonów. Warto jednak wspomnieć, że Nokia w tym roku wydała na chiński rynek tablet N1, oparty na Androidzie, który sprzedaje się całkiem nieźle. Został on zaprojektowany przez dział Nokia Technologies. Produkcją i dystrybucją zajmują się natomiast zupełnie inne firmy. Jest to mniej ryzykowne i kosztowne przedsięwzięcie, dzięki któremu Nokia nie musi tworzyć własnych linii produkcyjnych. W ten sam sposób, zdaniem portalu Re/Code, miałby wygląd powrót Finów do biznesu smartfonów. Niestety, nim to się stanie minie jeszcze trochę czasu, bowiem na mocy umowy z Microsoftem, Nokia nie może sprzedawać telefonów pod swoją marką aż do III kwartału 2016 roku. W planach firmy jest też ponoć projekt związany z wirtualną rzeczywistością, aczkolwiek na ten temat jest zdecydowanie zbyt mało szczegółów, nawet na ewentualne spekulacje.

Źródło: Recode

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
21.43%
3 głosy
28.57%
4 głosy
28.57%
4 głosy
21.43%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top