Wiadomości

Nokia X6 wyprzedana w 10 sekund

Nokia rozpoczęła dziś w Chinach sprzedaż swojego najnowszego smartfona, modelu X6. Nokia X6 dostępna była na zasadzie rezerwacji, które były dostępne w ilości 700 tysięcy. Wystarczyło zaledwie dziesięć sekund, żeby wykupiony został cały nakład.

Wprowadzanie smartfonów w ograniczonej liczbie egzemplarzy to częsta strategia w Państwie Środka, która ma generować większe zainteresowanie nowym urządzeniem. Nie inaczej było w przypadku Nokii X6. Zdecydowanie można stwierdzić, że świeżo wydane urządzenie fińskiej firmy odniosło natychmiastowy sukces. Smartfon sprzedawany jest w cenie ok. 1 500 juanów chińskich, czyli ok. 850 złotych. Następna fala sprzedaży przygotowana jest na 30 maja.

Nokia X6 wyposażona jest w 5,8-calowy ekran o rozdzielczości 2 280 na 1 080 pikseli oraz 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz. Dostępnych jest kilka wariantów, różniących się ilością pamięci. W kwestii RAM-u do wyboru są wersje 3, 4 i 6 GB, połączone z 32 lub 64 GB miejsca na dane.

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close