Wiadomości

Nokia zaprezentuje w tym roku urządzenie z najnowszym procesorem Qualcomma

Choć HMD Global wydał w tym roku już dziewięć nowych urządzeń, firma będąca właścicielem Nokii jeszcze nie stopuje. Według najnowszych informacji zimą tego roku pojawi się jeszcze jeden sprzęt sygnowany logo Nokii, który obecnie nosi nazwę kodową Phoenix.

Na razie jedyną informacją na temat modelu Phoenix jest procesor zastosowany w urządzeniu. Sprzęt ten będzie korzystać ze świeżo wydanego Snapdragona 710, który składa się z dwóch rdzeni Kryo 360 o taktowaniu 2,2 GHz, sześciu energooszczędnych rdzeni Kryo 360 o taktowaniu 1,7 GHz oraz procesora graficznego Adreno 616. Głównym rywalem nowego urządzenia Nokii będzie średniobudżetowa propozycja z linii Pixel od Google, która ma korzystać z tego samego układu.

Source: @rquandt
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close