Wiadomości

Nowa Nokia 6.1 Plus na liście urządzeń wspierających ARCore

HMD Global, firma będąca właścicielem marki Nokia, potwierdziła już, że modele 6.1, 7 Plus oraz 8 Sirocco otrzymają wsparcie dla platformy ARCore przeznaczonej do tworzenia treści rozszerzonej rzeczywistości. Umieszczona na stronie Google’a lista urządzeń przyniosła nam dodatkowo jeszcze jedną ciekawą informację – pojawiła się na niej nazwa niezapowiedzianego jeszcze smartfona Nokia 6.1 Plus.

Jest to pierwsza wzmianka o istnieniu tego smartfona. Biorąc pod uwagę fakt, że Nokia 7 Plus i Nokia 5.1 Plus odróżniają się od bazowych wersji nieco mocniejszą specyfikacją oraz „wydłużonymi” proporcjami wyświetlacza 18:9, tego samego możemy spodziewać się w przypadku modelu 6.1 Plus.

Nie posiadamy jeszcze informacji na temat specyfikacji technicznej nowego smartfona Nokii, jednak jakość jego podzespołów powinna plasować się pomiędzy modelami 6.1 a 7 Plus. Możemy spodziewać się 8-rdzeniowego procesora Snapdragon 636, 4 GB RAM-u, 32 lub 64 GB miejsca na dane użytkownika oraz podwójnego aparatu. Prawdopodobna data premiery to targi IFA 2018, które odbędą się na przełomie sierpnia i września tego roku.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close