Nowe centrum danych T-Mobile w Krakowie

tmobile-centrum-krakow

T-Mobile Polska oddaje do komercyjnego użytku 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w centrum danych w Krakowie.

Centrum danych w Krakowie zostało zbudowane w 2005 roku na potrzeby własne operatora. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi przetwarzania w chmurze w tym roku obiekt został zmodernizowany i przygotowany do komercyjnego udostępnienia przedsiębiorcom. Prace obejmowały podniesienie standardu części biurowej i przygotowanie techniczne przestrzeni przeznaczonej dla serwerów.

Budynek ma niezależne linie zasilania wraz z generatorem prądotwórczym i jest połączony redundantną linia światłowodową z sieciami operatorów regionalnych i ogólnopolskich. Bezpieczeństwo danych i serwerów klientów zapewniają rozbudowane systemy gaśnicze, zasilania i klimatyzacji wraz z całodobową ochroną fizyczną i monitoringiem wideo obiektu.

T-Mobile Polska dysponuje w Polsce sześcioma centrami danych, z których cztery mieszczą się w Warszawie i okolicach, oraz po jednym w Krakowie i we Wrocławiu. W sumie powierzchnia kolokacyjna oferowana komercyjnie wynosi 8 000 m2. W dwóch centrach T-Mobile zapewnia dodatkowo usługę biura zapasowego z 273 w pełni wyposażonymi stanowiskami.

Source: T-mobile

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top