Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowe rendery OnePlus 5 – smartfon otrzyma podwójny aparat

Za kilka miesięcy swoją premierę będzie mieć OnePlus 5, który znów ma pokonywać najnowsze flagowce od czołowych producentów. Już teraz możemy dokładnie poznać jego design dzięki renderom, które wyciekły właśnie do sieci.

Piękno i elegancja

Przód urządzenia będzie bardzo podobny do obecnie oferowanego modelu OnePlus 3T. Nadal znajdziemy tutaj fizyczny przycisk „Home”, jednak zgodnie z obecnie obowiązującą modą ramki ekranu zostaną znacznie zmniejszone. Na tyle natomiast umieszczona zostanie podwójna optyka aparatu oraz lampa doświetlająca LED i logo producenta. Zabrakło czytnika linii papilarnych, ale bardzo możliwe, że będzie on wbudowany we wspomniany przycisk pod wyświetlaczem. Projekt utrzymany jest w eleganckim, minimalistycznym stylu. Nowością będą nowe kolory obudowy – czerwony, niebieski oraz brązowy.

Dane techniczne

O samej specyfikacji technicznej sprzętu nie wiemy zbyt wiele. Plotki głoszą, że OnePlus 5 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy układ Qualcomma – Snapdragon 835, 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej oraz baterię o pojemności 3600 mAh. Zagadką pozostają szczegóły dotyczące chociażby podwójnego aparatu oraz modułów łączności jakie zostaną tutaj zastosowane. Nie jest również jeszcze znana dokładna data prezentacji tego smartfona.

Nietypowe nazewnictwo

Niektórych może zastanawiać nazwa wyczekiwanego urządzenia. Obecna generacja smartfona OnePlus to 3T, więc logiczne by się wydawało, że w tym roku na rynek trafi „czwórka”. Ta liczba uznawana jest jednak w kulturze Państwa Środka za pechową. Jej wymowa jest bardzo zbliżona do słowa „śmierć”. Chińczycy właśnie dlatego zdecydowali się na oznaczenie swojego kolejnego sprzętu liczbą 5.

Source: Gizmochina
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close