Nowe zdjęcia z budowy siedziby Apple

applepark

Apple buduje nowy kampus w Cupertino. Najnowsze zdjęcia z drona przedstawiają zbliżający się koniec prac. Wszystko wskazuje na to, że ogromny kompleks zostanie otwarty już w najbliższych dniach.

Za najnowszym nagraniem stoi Duncan Sinfield, który podobne filmy udostępnia w sieci od lipca 2015 roku.

Apple Park ma kształt statku kosmicznego, a łączna powierzchnia wszystkich zaplanowanych kondygnacji to aż 26 hektarów. Nic dziwnego, że rozmach tej budowli przyciąga uwagę mediów z całego świata. Cała elewacja ma być na całej powierzchni wykończona szkłem. W środku znajdzie się miejsce dla 13 tysięcy pracowników, część z nich prawdopodobnie przeniesie się ze starej siedziby położonej zaledwie kilka mil dalej.

Mówi się też, że Apple Park ma być jednym z najbardziej ekologicznych budynków na świecie. Energia zasilająca ma pochodzić jedynie ze źródeł odnawialnych, a drzewa i inne tereny zielone mają stanowić ponad 80% powierzchni kompleksu. Konstrukcja ma też utrzymywać stałą temperaturę, dlatego przez 9 miesięcy w roku nie będzie konieczności uruchamiania klimatyzacji.

Nad projektem czuwa Norman Foster, znany z zaprojektowania między innymi mostu Millenium Bridge w Londynie i stadionu Wembley. Cała inwestycja kosztowała Apple ponad 5 miliardów dolarów.

Źródło: Mashable, Spiderweb

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
4 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top