Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowe ZenFony na CES 2017: wirtualna rzeczywistość i świetne fotografie

Podczas trwających właśnie targów CES 2017 generalny dyrektor firmy Asus, Jonney Shih zaprezentował najnowsze smartfony: ZenFone AR oraz ZenFone 3 Zoom.

ZenFone AR – do zabawy w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość

ZenFone AR jako pierwszy smartfon współpracuje z AR Tango i VR Daydream Google’a, na pokładzie telefonu znalazł się również wydajny, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 821 z układem graficznym Adreno 530 i 8 GB RAM. Google Tango umożliwia określanie położenia użytkownika względem miejsc i obiektów znajdujących się w otoczeniu. Nie jest wymagane korzystanie z GPS lub innych modułów transmisyjnych. AR Tango umożliwi tworzenie aplikacji augumented reality oraz nawigację wewnątrz wirtualnych pomieszczeń mapowanych na rzeczywiste otoczenie, a także rozpoznawanie obiektów i oznaczanie ich w aplikacjach rozszerzonej rzeczywistości. Google VR Daydream to z kolei platforma, która ma konkurować z innymi rozwiązaniami VR dostępnymi na rynku, oferując grafikę o wysokiej jakości.

Wiceprezes Qualcomm Technologies, Cristiano Amon, podczas konferencji stwierdził:

Procesor Snapdragon 821 idealnie pasuje do flagowych urządzeń, które znajdują się w projekcie Tango, jak prezentowany dzisiaj ZenFone AR. Ten czterordzeniowy model z wydajnym energetycznie chipem jest w stanie sprostać intensywnym procesom obliczeniowym, które są wymagane przy dostarczaniu użytkownikom rozszerzonej rzeczywistości.

ZenFone AR został wyposażony w 23-megapikselowy aparat oraz obiektywy monitorujące ruch i głębię. Pomimo aż trzech kamer urządzenie zachowało smukłą obudowę. Smartfon zaopatrzono w 5,7-calowy ekran AMOLED WQHD (1440 x 2560 pikseli). Urządzenie pracuje na bazie Androida 7.0 „Nougat”.

ZenFone 3 Zoom – dla fotografów i selfportrecistów

Smukły ZenFone 3 Zoom to fotosmartfon wyposażony w pojemną baterię 5000 mAh oraz 8-rdzeniowego, energooszczędnego Snapdragona 625. Podwójny aparat ZenFone’a wyposażono w matrycę 12 Mpix z przysłoną f/1.7 oraz szerokokątny obiektyw (25 mm). Drugi aparat 12 Mpix z obiektywem 56 mm oferuje szybki 2,3-krotny zoom optyczny. Przedni aparat wyposażono w matrycę 13 Mpix, umożliwiającą wykonywanie selfie w wysokiej rozdzielczości, z wykorzystaniem podświetlenia ekranowego w roli flasha. Pomimo pojemnej baterii, trzy aparaty i elektronika zmieściły się w obudowie o grubości 7,9 mm. 5,5-calowy smartfon waży 170 gramów. Według danych producenta telefon może działać przez 40 dni w sieciach 4G. Baterię można wykorzystać w roli power banku dla innych urządzeń.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close