Nowy wygląd e-maila z fakturą metodą Orange na walkę z cyberprzestępcami

Nowy wygląd e-maila z fakturą metodą Orange na walkę z cyberprzestępcami

Z uwagi na coraz częstsze ataki phishingowe, w których cyberprzestępcy podszywali się pod Orange Polska, operator zdecydował się na nowy wygląd e-maila z fakturą. Wraz z dniem 4 listopada rozpoczęto wdrażanie zmian.

Phishing, czyli wyłudzanie poufnych informacji osobistych poprzez podszywanie się pod instytucję lub osobę godną zaufania, od dawna jest zmorą nie tylko telekomów, ale przede wszystkim ich klientów. Dla internetowych przestępców takie praktyki są normą, zatem mniej uważni użytkownicy często mogli dać się zwieść podrobionym fakturom, udostępniając swoje dane personalne oraz wpłacając zawarte na falsyfikatach kwoty.

Nowy e-mail z fakturą Orange będzie personalizowany. Na samym początku będzie zawierał numer konta klienta. Jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości, będzie można sprawdzić czy numer w wiadomości jest zgodny z numerem zamieszczonym na wcześniejszych fakturach lub z numerem na umowie.

Wprowadzanie zmian dla usług telefonii komórkowej Orange Polska i nju mobile weszło w życie z dniem 4 listopada, a od 6 listopada także dla usług stacjonarnych.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
34.83%
209 głosy
18%
108 głosy
26.67%
160 głosy
20.5%
123 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top