Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowy wygląd e-maila z fakturą metodą Orange na walkę z cyberprzestępcami

Z uwagi na coraz częstsze ataki phishingowe, w których cyberprzestępcy podszywali się pod Orange Polska, operator zdecydował się na nowy wygląd e-maila z fakturą. Wraz z dniem 4 listopada rozpoczęto wdrażanie zmian.

Phishing, czyli wyłudzanie poufnych informacji osobistych poprzez podszywanie się pod instytucję lub osobę godną zaufania, od dawna jest zmorą nie tylko telekomów, ale przede wszystkim ich klientów. Dla internetowych przestępców takie praktyki są normą, zatem mniej uważni użytkownicy często mogli dać się zwieść podrobionym fakturom, udostępniając swoje dane personalne oraz wpłacając zawarte na falsyfikatach kwoty.

Nowy e-mail z fakturą Orange będzie personalizowany. Na samym początku będzie zawierał numer konta klienta. Jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości, będzie można sprawdzić czy numer w wiadomości jest zgodny z numerem zamieszczonym na wcześniejszych fakturach lub z numerem na umowie.

Wprowadzanie zmian dla usług telefonii komórkowej Orange Polska i nju mobile weszło w życie z dniem 4 listopada, a od 6 listopada także dla usług stacjonarnych.

Źródło: Orange

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close