Wiadomości

Nowy wyświetlacz Quad HD od LG

LG Display zaprezentowało najnowszy 5.5 calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli), który pojawi się w nadchodzącym LG G4.

Wielkość ekranu i jego rozdzielczość nie została zmieniona względem zeszłorocznego LG G3, ale tego samego nie można powiedzieć o pozostałych parametrach panelu. Zdaniem producenta, nowy wyświetlacz IPS wnosi wiele usprawnień. Oferuje on znacznie bogatsze i dokładniej odwzorowane kolory za sprawą 120% gamy kolorów. Ponadto, jasność została zwiększona o 30% (bez narażania żywotności baterii), a kontrast jest ponoć o 50% większy niż w „tradycyjnych” ekranach QHD LCD. Co więcej, nowy panel LG doczekał się technologii Advanced In-Cell Touch (AIT), dzięki któremu reaguje on na dotyk nawet w przypadku, gdy na jego powłoce znajdują się krople deszczu. Wyświetlacz ten trafi do flagowego LG G4, który zostanie pokazany 28 kwietnia na specjalnie zorganizowanej konferencji. Stopniowo też poznajemy dokładną specyfikację urządzenia. Z początku dochodziło wiele sprzecznych informacji na ten temat. Wydaje się jednak, że za sprawą testu GFXBech poznaliśmy ostateczne, choć jeszcze nie do końca pełne dane techniczne smartfona. Źródła: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close