Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Obrazy Van Gogha i Moneta jako zdjęcia

Wszyscy pewnie pamiętają moment, kiedy nie można było przejrzeć Instagrama bez trafienia na zdjęcia z aplikacji Prisma. Służyła ona do tego aby zamieniać fotografie użytkowników w malowane obrazy. Naukowcy z UC Berkeley’s AI Research Lab opracowali właśnie odwrotność tego narzędzia. Oczywiście do celów naukowych.

Stworzony algorytm nie tylko zamienia słynne dzieła sztuki na prawdziwe zdjęcia, ale również może stworzyć nową wersję obrazu w stylu malarskim innego artysty. Dzieje się to na podstawie wyszukiwania i rozpoznawania charakterystycznych cech danego obrazu i zamianę ich na inne. W ten sam sposób można też podmieniać występujące na obrazach przedmioty. Na przykład zamienić pomarańcze na jabłka i odwrotnie.

Obrazy Van Gogha i Moneta jako zdjęcia

Naukowcy zaprezentowali przykładowe rezultaty działania innowacyjnego algorytmu. Na udostępnionych zdjęciach można zobaczyć między innymi konia zamienionego się w zebrę, wizualizacje zimowego zdjęcia jakby zostało zrobione latem, realistycznie wyglądające obrazy Moneta lub zdjęcie zamienione na obraz Van Gogha.

Narzędzie nie jest jeszcze w 100% ukończone dlatego w niektórych przypadkach możemy uzyskać dość nietypowy efekt. Naukowcy nie podali jeszcze daty udostępnienia algorytmu w postaci aplikacji dla użytkowników.

Source: Mashable
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close