Obrazy Van Gogha i Moneta jako zdjęcia

obrazy-van-gogha-i-moneta

Wszyscy pewnie pamiętają moment, kiedy nie można było przejrzeć Instagrama bez trafienia na zdjęcia z aplikacji Prisma. Służyła ona do tego aby zamieniać fotografie użytkowników w malowane obrazy. Naukowcy z UC Berkeley’s AI Research Lab opracowali właśnie odwrotność tego narzędzia. Oczywiście do celów naukowych.

Stworzony algorytm nie tylko zamienia słynne dzieła sztuki na prawdziwe zdjęcia, ale również może stworzyć nową wersję obrazu w stylu malarskim innego artysty. Dzieje się to na podstawie wyszukiwania i rozpoznawania charakterystycznych cech danego obrazu i zamianę ich na inne. W ten sam sposób można też podmieniać występujące na obrazach przedmioty. Na przykład zamienić pomarańcze na jabłka i odwrotnie.

Obrazy-Van-Gogha-i-Moneta-jako-zdjęcia-850x670 Obrazy Van Gogha i Moneta jako zdjęcia

Naukowcy zaprezentowali przykładowe rezultaty działania innowacyjnego algorytmu. Na udostępnionych zdjęciach można zobaczyć między innymi konia zamienionego się w zebrę, wizualizacje zimowego zdjęcia jakby zostało zrobione latem, realistycznie wyglądające obrazy Moneta lub zdjęcie zamienione na obraz Van Gogha.

Narzędzie nie jest jeszcze w 100% ukończone dlatego w niektórych przypadkach możemy uzyskać dość nietypowy efekt. Naukowcy nie podali jeszcze daty udostępnienia algorytmu w postaci aplikacji dla użytkowników.

Źródło: Mashable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top