Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Odświeżony App Store w iOS 11

W Sieci udostępniono właśnie szczegółowe zdjęcia i opis zmian, jakie czekają sklep Apple po aktualizacji do iOS 11. App Store czeka wizualne odświeżenie, ale również nowe funkcje ułatwiające korzystanie z serwisu.

Pierwsza wersja App Store ujrzała światło dzienne prawie 10 lat temu, bo w 2008 roku. Sklep działał w ramach systemu Apple OS (pierwowzoru dzisiejszego iOSa). Jakiś czas później firma zaprosiła do współpracy zewnętrznych deweloperów. W rezultacie w tej chwili w sklepie znajduje się ponad 2 miliony aplikacji, a w sumie było ich ponad 180 miliardów.

Podczas tegorocznego WWDC Apple zaprezentowało nową wersję systemu iOS, która ma uwzględniać również zmianę sklepu. Przedstawiony poniżej opis i zdjęcia przedstawiają wczesną wersję aplikacji, co oznacza, że w dniu premiery może ona wyglądać nieco inaczej.

Zmiany wizualne

Na początek wita nas całkowicie odświeżony interface. Jest bardziej przejrzysty i czytelny. Pierwsza strona, która na poprzedniej wersji systemu miała nazwę „Featured”, teraz otrzymała nagłówek „Today”. Założenie jest takie samo, na pierwszej stronie wyświetlą się proponowane dla nas aplikacje. Na początek w tym miejscu zobaczymy kategorię „Game of the day” oraz „App of the day”, gdzie znajdziemy wybrane przez kuratorów programy.

ios-11-app-store-vs-ios-10

Zakładka dla gier

Nowością jest oddzielna zakładka dla gier. Nic dziwnego, w końcu jest to najpopularniejsza kategoria, a konkurencja już dawno wpadła na podobne rozwiązanie. Kategoria gier nie tylko pomoże zaoszczędzić nieco czasu, ale również ułatwi znalezienie tego czego akurat nam potrzeba. Dodatkowo przy każdej pozycji znajdziemy większe screenshoty oraz nagrania z gameplayami. Nadal możemy wyszukiwać gry na podstawie ich popularności lub gatunku.

ios-11-old-games-new-games

Aplikacje z podziałem na kategorie

Kategoria, zwana dotychczas „Top Charts” została przemianowana na proste „Apps”. W tym miejscu znajdziemy dużo atrakcyjnych zdjęć oraz filmików, a każda z aplikacji została przydzielona do odpowiedniej kategorii.

Kiedy zobaczymy nowy App Store? Prawdopodobnie nowa wersja sklepu pojawi się razem z oficjalną premierą iOS 11, która zaplanowana jest na jesień tego roku. Spekuluje się, że może mieć to miejsce już we wrześniu, kiedy prawdopodobnie zostaną zaprezentowane nowe iPhony. Jeśli jednak chcielibyście wcześniej zapoznać się ze zmianami w App Store, to w przeciągu kilku tygodni powinna być dostępna publiczna beta nowej aplikacji.

Source: Phonearena
Tagi
Back to top button
Close