OnePlus 3 będzie pierwszym smartfonem z aktualizacją do Androida Oreo

oneplus3

Wygląda na to, że to właśnie chiński OnePlus będzie pierwszym producentem, którego smartfon otrzyma aktualizację do najnowszej edycji Androida. Co ciekawe, system w wersji 8.0 Oreo pojawi się najpierw nie w tegorocznej flagowej „piątce”, a w modelu 3 z zeszłego roku.

Testy już ruszyły

Android 8.0 Oreo na OnePlus 3 jest już w zaawansowanej fazie testów – rozpoczęto już udostępnianie zamkniętej wersji beta systemu. W tym etapie uczestniczyć mogą tylko nieliczne osoby, z których większość to pracownicy firmy. Według pierwszych doniesień najwięcej problemów sprawia obecnie zestaw modułów komunikacyjnych – łączność NFC jest kompletnie niesprawna, występuje wiele błędów z Wi-Fi, funkcja przenośnego hotspotu działa niestabilnie, podobnie jak moduł Bluetooth. Kłopoty z nowym systemem nie są niczym zaskakującym; warto pamiętać, że Android Oreo został oficjalnie wydany zaledwie 17 dni temu, a poszczególni producenci smartfonów muszą dostosować działanie oprogramowania do swoich urządzeń.

13oreo OnePlus 3 będzie pierwszym smartfonem z aktualizacją do Androida Oreo

Otwarta beta już niedługo

OnePlus informuje, że publiczna, dostępna dla każdego chętnego wersja beta – która ma być o wiele stabilniejsza – będzie dostępna w połowie września, czyli już za tydzień. Tak szybkie przeprowadzenie zamkniętych testów to dość ambitny cel – czas pokaże, czy OnePlus podoła postawionemu sobie zadaniu. Dla porównania, poprzednia edycja Androida (7.0 Nougat) była dostępna w wersji beta dla OnePlusa 3 od 30 listopada 2016 roku, czyli aż 3 miesiące i 8 dni po ogólnej premierze tej wersji systemu. Finalną wersję Nougata można było zainstalować na „trójce” w ostatni dzień roku, miesiąc po rozpoczęciu otwartych betatestów.

A co z nowszymi modelami?

Na razie potwierdzono informacje jedynie na temat testowych wersji systemu dla OnePlusa 3. Od czasu premiery tego smartfona chińska firma zdążyła wydać dwa nowe urządzenia – model 3T oraz tegorocznego flagowca, 5. Skupienie się na starszym modelu byłoby dość nietypową decyzją, co sugeruje, że w dalekiej fazie rozwoju są także nowe wersje oprogramowania dla 3T i 5. Niewykluczone, że ostateczne wersje zostaną udostępnione w tym samym momencie.

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top