Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

OnePlus 5 będzie wyposażony w podwójne aparaty z przodu i z tyłu

Chińskie przedsiębiorstwo OnePlus szykuje się do premiery nowej edycji słynnego „zabójcy flagowców”. Do sieci wyciekły szkice przedstawiające urządzenie oznaczone numerem 5. Wśród najciekawszych nowości znajduje się aparat z podwójnym obiektywem nie tylko z tyłu, ale także z przodu smartfona.

Design smartfona

oneplus5-2

Tylne aparaty umieszczone są pionowo pod sobą, a obok nich znajduje się podwójny flesz LED. Niestety nie są jeszcze dostępne żadne informacje na temat zastosowanych obiektywów, ich rozdzielczości ani innych parametrów. Obudowa OnePlus 5 będzie wykonana z ceramiki, a nie – jak się wcześniej spodziewano – z metalu. Grubość obudowy smartfona to zaledwie pół milimetra.

Specyfikacja

oneplus5-1

Na dolnej krawędzi „piątki” można zauważyć port USB typu C oraz wejście audio 3,5 mm. Obok nich umieszczono kratkę przykrywającą głośnik. Choć pierwotnie przewidywano obecność wersji z aż 8 gigabajtami pamięci RAM, OnePlus ostatecznie zdecydował się na zastosowanie kości o pojemności 6 GB. To wciąż więcej niż w innych flagowych modelach dostępnych na rynku – na przykład Samsung Galaxy S8 został wyposażony w 4 GB pamięci operacyjnej. W roli procesora pojawi się najnowszy Snapdragon 835 od Qualcomma, a pojemność baterii wyniesie 3 600 mAh.

Tradycja przyczyną nietypowego schematu nazewnictwa

Interesującą ciekawostką dotyczącą nowego smartfona OnePlus jest jego nazwa. Poprzednie dwa modele chińskiej firmy nazywały się 3 i 3T – można by zatem spodziewać się, że tegoroczny flagowiec zostanie oznaczony liczbą 4. Ta cyfra ma jednak bardzo negatywne konotacje w kulturze Państwa Środka, gdzie wymawia się ją tak samo jak słowo „śmierć”. To doprowadziło do tak głęboko zakorzenionych przesądów, że często można spotkać się nawet z pomijaniem czwartego piętra w budynkach. Podobnie postąpiło OnePlus: nowy model „zabójcy flagowców” będzie oznaczany numerem 5.

Source: Androidpure
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close