Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

OnePlus 6: Rozpoznawanie twarzy można oszukać… wydrukowanym zdjęciem

Od premiery modelu 5T smartfony OnePlus wyposażone są w funkcję odblokowania urządzenia za pomocą skanowania twarzy użytkownika. Chiński producent korzysta z technologii dostarczonej przez lokalną firmę SenseTime, która od lat zajmuje się komputerowym rozpoznawaniem obrazu. Wygląda jednak na to, że zawarte w OnePlus 6 skanowanie twarzy pozostawia wiele do życzenia.

Użytkownik Twittera posługujący się nickiem @rikvduijn opublikował nagranie, na którym przedstawia, jak łatwo można oszukać rozpoznawanie twarzy w OnePlusie 6. W tym celu wystarczy zbliżyć do przedniego aparatu wydrukowane zdjęcie, które nawet nie musi być wysokiej jakości. Co gorsza, smartfon może zostać odblokowany nawet stosując czarno-białą fotografię.

oneplus6-faceunlock

Chiński producent zdążył skomentować sprawę, zalecając używanie hasła lub odcisku palca do bezpiecznego zablokowania telefonu. Według OnePlus odblokowywanie smartfona poprzez skanowanie twarzy jest funkcją, która ma być po prostu wygodna, a nie zapewniać dodatkowe zabezpieczenia. Z tego powodu jej użycie jest niemożliwe do blokowania np. aplikacji banku czy „apek” służących do płatności smartfonem.

Source: Reddit
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close