OnePlus 6: Rozpoznawanie twarzy można oszukać… wydrukowanym zdjęciem

Od premiery modelu 5T smartfony OnePlus wyposażone są w funkcję odblokowania urządzenia za pomocą skanowania twarzy użytkownika. Chiński producent korzysta z technologii dostarczonej przez lokalną firmę SenseTime, która od lat zajmuje się komputerowym rozpoznawaniem obrazu. Wygląda jednak na to, że zawarte w OnePlus 6 skanowanie twarzy pozostawia wiele do życzenia.

Użytkownik Twittera posługujący się nickiem @rikvduijn opublikował nagranie, na którym przedstawia, jak łatwo można oszukać rozpoznawanie twarzy w OnePlusie 6. W tym celu wystarczy zbliżyć do przedniego aparatu wydrukowane zdjęcie, które nawet nie musi być wysokiej jakości. Co gorsza, smartfon może zostać odblokowany nawet stosując czarno-białą fotografię.

oneplus6-faceunlock-850x478 OnePlus 6: Rozpoznawanie twarzy można oszukać… wydrukowanym zdjęciem

Chiński producent zdążył skomentować sprawę, zalecając używanie hasła lub odcisku palca do bezpiecznego zablokowania telefonu. Według OnePlus odblokowywanie smartfona poprzez skanowanie twarzy jest funkcją, która ma być po prostu wygodna, a nie zapewniać dodatkowe zabezpieczenia. Z tego powodu jej użycie jest niemożliwe do blokowania np. aplikacji banku czy „apek” służących do płatności smartfonem.

Źródło: Reddit

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top