Wiadomości

Orange: Darmowy Internet Wi-Fi dla abonentów

Operator udostępnił specjalną aplikację pozwalającą na darmowy dostęp do Internetu użytkownikom smartfonów i tabletów. Warunek: trzeba mieć abonament telefoniczny lub internetowy w Orange.

Orange zaoferował wszystkim swoim klientom korzystającym z urządzeń mobilnych, którzy opłacają w formie abonamentu usługi komórkowe lub internetowe, darmowy dostęp do sieci Wi-Fi rozsianych na terenie Polski. Sieć o nazwie Darmowe Orange Wi-Fi oferuje, zdaniem Orange, ponad 400 tysięcy punktów dostępowych, w których można połączyć się z Internetem.

Aby skorzystać z oferty Orange należy ściągnąć do smartfona lub tabletu specjalną aplikację Darmowe Orange WiFi ze sklepu Google Play – na razie dostępna jest wersja do systemu operacyjnego Android oraz iOS, w przyszłości ma się też pojawić edycja przeznaczona do Windows Phone.

Dzięki aplikacji użytkownik może szybko zlokalizować konkretny punkt dostępu do sieci, a program pozwoli na dostęp do Internetu bez konieczności logowania się i podawania hasła.

Trzeba podkreślić, że usługa oferowana przez Orange funkcjonuje dzięki użytkownikom modemów Livebox, którzy w swoich urządzeniach włączyli opcję pozwalającą na wydzielenie części łącza na potrzeby innych użytkowników Internetu, czyli jest to rozwiązanie podobne do tego, stosowanego przez UPC. Orange podkreśla przy tym, że klienci stacjonarnego Internetu używający modemu Livebox mogą korzystać z aplikacji na tych samych zasadach jak to miało miejsce dotychczas w usłudze Orange FunSpot.

Mapa zasięgu usługi Darmowe Orange Wi-Fi jest dostępna na stronie funspot.orange.pl.

Źródło: Orange

 

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close