Wiadomości

Orange Polska ujawnia wyniki w trzecim kwartale 2014

Firma ma się z czego cieszyć, gdyż notuje dalsze wzrosty na rynku telefonów komórkowych i Internetu. Spadki dotknęły za to telefonii stacjonarnej.

Wraz z III kwartałem 2014 roku sieć Orange osiągnęła wynik na poziomie 15.591 miliona aktywnych kart SIM. Jest to rezultat wyższy o 130 tysięcy względem II kwartału (74 tysiące klientów abonamentowych i 56 tysięcy w formie prepaid). Zanotowano także 140 milionów złotych zysku netto. Wynika z tego, że w skali roku przychody spadły o 3.6%.

Przy utrzymującym się, wymagającym otoczeniu rynkowym, osiągnęliśmy zadowalające wyniki komercyjne i finansowe. Liczba klientów komórkowych w dalszym ciągu rosła w tempie powyżej 3% w ujęciu rocznym. Po raz kolejny pobiliśmy rekord pod względem kwartalnego przyrostu liczby klientów dedykowanych mobilnych usług internetowych – powiedział prezes zarządu Orange Polska Bruno Duthoit.

Jeśli chodzi o użytkowników telefonii stacjonarnej w III kwartale, to w tym segmencie zanotowano kolejny spadek – tym razem o 54 tysięce klientów, w porównaniu do 52 tysięcy w II kwartale 2014 roku. W tym samym okresie, w roku 2013 zanotowano regres na poziomie 78 tysięcy.

Ponadto, Orange udało się pozyskać 94 tysięce klientów w segmencie mobilnego dostępu do Internetu.

Źródło: Orange

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close