Orange zakończyło modernizację infrastruktury

Orange zakończyło modernizację infrastruktury

Efektem tego ma być poprawiony zasięg sieci telekomunikacyjnej oraz wyższa niezawodność. Operator poinformował też, że korzysta z 10 tysięcy stacji bazowych w całej Polsce.

Korzystanie z szybkiego Internetu w całej Polsce, lepsza jakość rozmów głosowych i dostęp do dodatkowych usług – takie mają być zalety rozbudowy i modernizacji sieci, o której zakończeniu poinformowało Orange.

Operator twierdzi, że w czasie prac trwających od maja 2012 roku wymienił sprzęt telekomunikacyjny w większości stacji bazowych i unowocześnił infrastrukturę odpowiadającą za transmisję danych. W rezultacie o 60% zwiększyła się liczba stacji bazowych, która obecnie wynosi ponad 10 tysięcy.

Co to oznacza dla użytkowników? Orange twierdzi, że przede wszystkim poprawił się oferowany przez operatora zasięg, który dociera obecnie do 99 procent populacji kraju (dotyczy to połączeń głosowych). Nieco inaczej jest w przypadku sieci LTE – na tę chwilę technologia ta oferowana przez Orange jest dostępna dla niecałych 60% Polaków , co oznacza 22 miliony mieszkańców naszego kraju zamieszkałych w 1440 miejscowościach.

Operator podkreśla, że dzięki modernizacji sieci wyraźnej poprawie uległa jakość połączeń, szczególnie wewnątrz budynków i w mniejszych miejscowościach, gdzie do tej pory sygnał był zbyt słaby, by można było komfortowo nawiązać połączenie z siecią.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
35.45%
207 głosy
19.86%
116 głosy
24.49%
143 głosy
20.2%
118 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top