Maska lekarstwem na kradzież tożsamości użytkownika iPhone’a X?

face-id-masks-640x307

Premiera iPhone’a X miała miejsce 12 września. Wtedy Apple potwierdził informację, że zrezygnował z czytnika linii papilarnych w telefonie na rzecz skanera twarzy Face ID. Media i użytkownicy kwestionują skuteczność tego mechanizmu – przecież jeśli telefon trafi w niepowołane ręce, osoba postronna może z łatwością zeskanować twarz jego właściciela. Pojawiają się pomysły, w jaki sposób zaradzić problemowi. Jeden z nich jest dość dziwny.

Na stronie AliExpress ktoś sprzedaje maski, które mają zasłaniać całą twarz użytkownika telefonu. Tego rodzaju zabezpieczenie ma na celu ochronę tożsamości właściciela iPhone’a podczas snu.

Przyglądając się produktowi, można łatwo zauważyć, że odzież zwana patetycznie „maską przeciwko kradzieży tożsamości użytkownika iPhone’a” nie różni się niczym – może prócz nazwy – od pewnej części garderoby, której wiele osób używa zimą w celu ochrony przed mrozem. Coś takiego można od dawna kupić na bazarach. Poza tym, Apple informował, że telefon może być odblokowany jedynie w przypadkach, gdy jego właściciel patrzy w jego stronę – niedorzecznością jest więc twierdzić, że ktoś może odblokować iPhone’a, gdy właściciel urządzenia śpi.

Source: Ubergizmo

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
2 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top