Wiadomości

P4 nadal w rękach dotychczasowych właścicieli

Portal rpkom.pl, powołując się na informacje Bloomberga, poinformował o tymczasowym zawieszeniu sprzedaży P4, operatora sieci Play, przez jego obecnych właścicieli.

Transakcja miała dojść do skutku w przypadku, gdy potencjalny kupiec wyłoży 2-3 miliardy euro, co przy obecnym kursie równałoby się kwocie od 8.8 do 13.2 miliarda złotych. Nie wiadomo, czy miała ona obejmować również zadłużenie firmy (około 5 miliardów złotych). Złożone oferty okazały się jednak zbyt niezadowalające, dlatego też właściciele P4 – grecki fundusz Tollerton Investment i islandzki Novator – zadecydowali, że nie sprzedadzą swoich udziałów. Źródła agencji Bloomberg nie wykluczają, że rozmowy mogą zostać wznowione, aczkolwiek nie ujawniono dokładniejszych szczegółów. Play odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: rpkom.pl

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close