Pierwszy Chińczyk, który oficjalnie staje po stronie Google

Pierwszy Chińczyk

Jeden z obywateli Chin pozwał do sądu tamtejszego operatora telekomunikacyjnego za blokowanie dostępu do wyszukiwarki i usług Google.

26-letni Chińczyk Wang Long, aplikant adwokacki i internauta pozwał do sądu China Unicom – jednego z tamtejszych operatorów telekomunikacyjnych. Long zarzuca telekomowi, że zablokował mu dostęp do wyszukiwarki Google oraz niektórych usług tej firmy, na przykład Gmaila.

Chińczyk żąda przed sądem wyjaśnień ze strony China Unicom, a także zwrotu opłat za dostęp do Internetu za ostatnie pięć miesięcy. Według obserwatorów chińskiej rzeczywistości Long ma raczej niewielkie szanse na uzyskanie korzystnego dla siebie wyroku biorąc pod uwagę, że pozwany telekom działał zgodnie z poleceniem chińskich władz. Zablokowały one dostęp tamtejszych obywateli do usług Google, aby zapobiec protestom w Internecie związanym z 25 rocznicą wydarzeń na Placu Tiananmen. Nie zmienia to jednak faktu, że pozew Longa jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii komunistycznych Chin i może być zwiastunem większych zmian.

Źródło: Cnet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
38.89%
238 głosy
17.16%
105 głosy
27.78%
170 głosy
16.17%
99 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top