W pierwszym kwartale 2017 roku Nokia wraca do gry. Połączy ludzi, czy podzieli opinie?

nokia-c1-7

Pierwsze zdjęcia oraz przecieki koncepcyjnych grafik opublikowanych w serwisie Weibo dają dwa zupełnie inne spojrzenia na nowy smartfon Nokii zarządzanej przez fińską korporację HMD Global.

Na zdjęciach widzimy telefon o typowym wzornictwie, z pojedynczą główną kamerą. Grafiki koncepcyjne zdradzają za to urządzenie o minimalistycznym designie z parą głównych kamer i parą głośników na przednim panelu. Specyfikacje techniczne, które przewijają się w plotkach to: 8-rdzeniowy Snapdragon 830 (lub 835), od 4 do 6 GB RAM, trzy wersje telefonów o zróżnicowanej pojemności wbudowanej pamięci – 32, 64 i 128 GB.

Monolityczna obudowa sugeruje brak możliwości wymiany baterii (prawdopodobnie o pojemności 3210 mAh) oraz podłączenia karty microSD, za to gniazda widoczne przy dolnej krawędzi smartfona podpowiadają obecność złącza USB typu C i mini jack. Za obsługę nowej Nokii ma odpowiadać Android 7.1.1.

Jeśli wierzyć obrazom koncepcyjnym i opisom, Nokia C1 zostanie wyposażona w parę kamer o matrycach 12 i 16 Mpix, zaopatrzonych w ksenonową lampę błyskową i trójkolorowe podświetlenie LED. Zdjęcia sugerują pojedynczy aparat, według plotek zaopatrzony w matrycę 23 Mpix. Nokia mierzy więc w amatorów fotografii. Oby cena smartfonów fińskiej firmy okazała się równie atrakcyjna jak dotychczasowych, kolorowych Nokii.

Źródła: MobiPickerGizmo ChinaWeibo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top