Wiadomości

Piloci Lufthansy i Austrian Airlines zostaną wyposażeni w Surface Pro 3

Lufthansa i Austrian Airlines postanowiły zaopatrzyć swoich pilotów w tablet Surface Pro 3, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność wszelkich wykonywanych przez nich operacji lotniczych.

Kilka miesięcy temu firmy takie jak Coca-Cola i BMW wyposażyły swoich pracowników w Surface Pro 3. Teraz do grupy klientów Microsoftu dołączają kolejne przedsiębiorstwa.

Lufthansa zakupiła ponad 5 tysięcy wspomnianych urządzeń. Zostaną one udostępnione pilotom na przełomie lutego i marca 2015 roku. Inaczej ma się sytuacja z Austrian Airlines – 650 z planowanego tysiąca tabletów Surface Pro 3 zostało już oddanych do użytku pilotów linii jako system elektronicznej dokumentacji pokładowej (EFB), zastępując tym samym dotychczasowe wielostronicowe instrukcje i dane nawigacyjne. Pozostała część urządzeń ma zostać rozdysponowana jeszcze w tym roku. Ogólna liczba około sześciu tysięcy tabletów, które zostały dostarczone przewoźnikom lotniczym nie robi większego wrażenia, ale pokazuje, że Surface nareszcie spotkał się z dobrym przyjęciem w większym firmach. Microsoft zadeklarował ostatnio, że będzie kontynuował tę linię urządzeń i można się spodziewać długofalowego wsparcia dla starszych modeli.

Jak powiedział Cyril Belikoff, dyrektor projektu Microsoft Surface: „Od początku jasno określiliśmy, jakie jest nasze stanowisko w kwestii Surface dla biznesu. Wraz z zastosowaniem tabletu na pokładach swoich samolotów, Lufthansa i Austrian Airlines dołączają do rosnącej liczby przewoźników lotniczych korzystających z Surface Pro 3, jednocześnie zapewniając pilotom możliwie jak najlepsze i najbardziej efektywne doświadczenie w trakcie lotu”.

Wcześniej Surface Pro 3 znalazł swoje miejsce w samolotach linii Delta Air Lines.

Źródło: Microsoft

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close