Play ruszył z budową nowej sieci LTE 800 MHz

Play ruszył z budową nowej sieci LTE 800 MHz

Play wpłacił do Skarbu Państwa ponad 1.7 miliarda złotych za częstotliwości nabyte w celu budowy nowoczesnej i możliwie jak najlepszej sieci LTE. Pierwsze nadajniki mają być uruchomione jeszcze w tym miesiącu.

Aby szybko rozpocząć świadczenie usług klientom na terenach nisko zurbanizowanych przy wykorzystaniu technologii transmisji danych LTE, Play rozpoczął już proces wdrażania ponad tysiąca stacji LTE, które zostaną uruchomione w pierwszej połowie bieżącego roku. Play spodziewa się, że pierwsze kilkadziesiąt stacji zacznie działać już w lutym bieżącego roku, a z końcem marca ta liczba wzrośnie do ponad 200. Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz, Play zapłacił za rezerwację częstotliwości, zapewnił sprzęt potrzebny do uruchomienia stacji bazowych LTE oraz rozpoczął tym samym proces inwestycyjny w celu realizacji swoich zobowiązań dotyczących przyznanego bloku D.

cytaty-play Play ruszył z budową nowej sieci LTE 800 MHz

Toczący się spór pomiędzy instytucjami państwa polskiego oraz grupą Deutsche Telekom jest konsekwencją wycofania się spółki NetNet, co stwarza istotne ryzyko unieważniania rezerwacji bloku E przez sądy. Od lat Play ostrzega, iż w ramach polskiego prawa format aukcji doprowadzi do istotnych problemów i nie zapewni stabilnego wyniku postępowania, czemu mogą zaradzić wspólne wysiłki podejmowane przez branżę oraz polską administrację publiczną. Play oraz UKE przedstawili T-Mobile dwa różne rozwiązania kompromisowe, z których każde spełnia postulat T-Mobile, aby użytkować ciągłe bloki sąsiadujące z pasmem Orange. Propozycje te zostały odrzucone, natomiast T-Mobile domagał się od UKE rozwiązania, które przerzuciłoby wszystkie ryzyka na Skarb Państwa oraz na Play.

– dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu sieci Play.

Źródło: Play

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
33.33%
1 głosy
33.34%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top