Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Play wysyła wiadomości SMS do osób nadużywających roamingu

W czerwcu tego roku z inicjatywy Unii Europejskiej kraje członkowskie dołączyły do programu „Roaming Like at Home”, który ma znacząco obniżyć koszty korzystania z rodzimych operatorów za granicą. W roamingu na terenie UE operatorzy sieci komórkowych mają rozliczać rozmowy, wiadomości i transfer danych na innych zasadach. Dzięki temu użytkownicy już od kilku miesięcy sporo zaoszczędzają podczas urlopu za granicą. Rodzime firmy nie mogą naliczać dodatkowych opłat za korzystanie z telefonu poza terenem kraju macierzystego.

Niestety niektórzy klienci nie do końca zrozumieli RLAH uważając, że roaming został całkowicie zniesiony. Jeśli mieszkamy na stałe poza granicami naszego kraju, to powinniśmy zaopatrzyć się w numer obsługiwany przez lokalnego operatora. Sieć Play od teraz będzie wysyłać wiadomości SMS z przypomnieniem zasad ogólnych „Roaming Like at Home” i polityki Uczciwego Korzystania z roamingu. Jeżeli przez cały rok użytkownik używa dłużej telefonu poza krajem niż na jego terenie, to pierwszym krokiem Play jest wysyłanie tego typu SMSów. Później operator ma prawo naliczać dodatkowe opłaty związane z utrzymaniem numeru wykorzystywanego stale za granicą.

Już od kilku miesięcy tego typu rozwiązanie stosuje Plus GSM, a Orange jakiś czas temu wyraziło zainteresowanie takim ruchem i rozważa wprowadzenie podobnego rozwiązania. Niewykluczone więc, że już niebawem użytkownicy również tej sieci będą otrzymywać podobne SMSy. Klienci Play otrzymają wiadomość upominającą jeżeli przez ostatnie 4 miesiące częściej korzystają ze swojego numeru na terenie Unii Europejskiej niż w Polsce. Aby zapobiec naliczaniu dodatkowych opłat (w Play to podwyższenie stawek do 16 groszy za minutę połączenie wychodzącego, 5 groszy w przypadku połączenie przychodzącego, 5 groszy w przypadku wysyłanych SMSów i 4 groszy za MMSy i za 1 MB w transmisji danych) wystarczy zaopatrzyć się w kartę SIM lokalnego operatora. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na komentarze.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close