Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

W Play nie zarejestrujesz już karty SMS-em

Wprowadzona w listopadzie ubiegłego roku usługa umożliwiająca rejestrację kart SIM za pośrednictwem SMS-ów została wyłączona. Od wczorajszego popołudnia, 31.01.2017 roku, nie można już wygodnie rejestrować kart SIM, o czym poinformowano na Blogu Play.

Na ostatniej prostej prowadzącej do rejestracji kart SIM pojawiły się właśnie wyboje. Ułatwienia, jakie w tym zakresie oferował Play okazały się łakomym kąskiem dla oszustów, którzy korzystając z opcji rejestracji kart SIM za pośrednictwem już zarejestrowanych numerów w Play, planowali uzyskać od użytkowników przypadkowych numerów potwierdzenie obowiązkowego procesu. Licząc na to, że odbiorcy zaskakujących wiadomości SMS nie będą ich dokładnie czytać, wysyłali dane obejmujące numer oraz powiązany z nim kod PUK do losowo wybranych abonentów i posiadaczy innych usług w Play.

Ciekawe, jak wiele kart udało się w ten sposób zarejestrować na inne nazwiska. Z drugiej strony, dla odbiorców zaskakujących wiadomości może to być okazja do zdobycia ciekawego numeru telefonu.

Source: Blog play
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close