Plus idzie za ciosem i prezentuje Plush Mix

Plus idzie za ciosem i prezentuje Plush Mix

Operator kuje żelazo póki gorące i po świetnym Plush na kartę przedstawił jego odmianę mix, dzięki której klienci mogą nabyć urządzenia w promocyjnych cenach. Zanosi się na rewolucję?

Raczej nie, aczkolwiek na rynku ofert mix propozycja Plusa nie ma na tę chwilę konkurencji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że po zaprezentowaniu Plush na kartę, kilku innych operatorów szybko zareagowało na nowości „zielonych” i oczekiwać można odpowiedzi z ich strony. Czym niniejsza oferta tak bardzo się wyróżnia?

Tak naprawdę, Plush Mix można podzielić na co najmniej dwie rodziny, czyli standardowego mixa oraz jego elastyczny wariant. W drugim przypadku kwota obligatoryjnego doładowania rośnie po pierwszych 12 zasileniach. Ewentualnie, można pozostać przy początkowej stawce, ale wiąże się to z przedłużeniem zobowiązania do łącznie 36 doładowań (zamiast 24). W zamian jednak klient może nabyć urządzenia w niższych cenach, niż w przypadku standardowego mixa. Warto dodać, że poza inną mechaniką, obie oferty są identyczne pod względem otrzymywanych korzyści (wariant elastyczny jest niedostępny w wersji bez telefonu).

Klienci mają do wyboru cztery kwoty obligatoryjnych zasileń – 30, 40, 50 oraz 60 zł. Przez ostatnie 12 doładowań w wersji elastycznej są to odpowiednio 60, 80, 100 i 120 zł. Do poszczególnych taryf przypisano różne pakiety. Co ciekawe, tylko pakiet rozmów jest automatycznie opłacany po każdym minimalnym obligatoryjnym doładowaniu. Pozostałe (SMS-y, Internet) reaktywują się cyklicznie co 30 dni niezależnie od zasileń.

news-plus-plushmix-cennik Plus idzie za ciosem i prezentuje Plush Mix

Nietypowa dla ofert mix jest możliwość wyłączenia wszystkich powyższych pakietów. Co więcej, można je zastąpić innymi paczkami. Nie ma więc problemu z aktywacją nielimitowanych darmowych minut do wszystkich sieci komórkowych w najtańszej taryfie. Można też zrobić odwrotnie i pakiet nielimitowanych rozmów z wyższych taryf zastąpić znacznie tańszym odpowiednikiem 300 minut. Wszystkie pakiety w Plush Mix (również internetowe) są cykliczne, czyli automatycznie odnawiają się co 30 dni. Zadowolone powinny być też osoby, które dzwonią na numery stacjonarne, gdyż Plus udostępnił dla Plush Mix pakiet 200 darmowych minut na stacjonarne za 5 zł miesięcznie. Niestety, by korzystać z paczek konieczne jest posiadanie co najmniej 0.01 zł na koncie.

W przypadku braku odpowiedniego pakietu lub jego zużycia, użytkownik rozliczany jest według cennika ofert mix Plusa, czyli 0.29 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, 0.19 zł za SMS-a i tyle samo za MMS-a. Są to w miarę standardowe stawki, które jednak wyraźnie ustępują np. Play na kartę (0.09 zł za SMS). Kiepskie wrażenie robi cena za 1 MB danych, która kosztuje aż 1.95 zł. Dobrze chociaż, że pakiety internetowe oferują tzw. lejek, czyli darmową (ale ograniczoną do zaledwie 32 kb/s) transmisję danych po zużyciu przysługującego limitu. Niestety, nie dotyczy to paczki 1 GB „wbudowanej” w taryfę za 60 zł, co może być źródłem niepożądanych kosztów. Cieszy za to darmowy dostęp do mobilnego Facebooka i Instagrama przez cały okres zobowiązania.

Plus przygotował atrakcajny bonusy dla klientów, którzy postanowią przenieść swój numer od innego operatora. W takiej sytuacji będą oni otrzymywali bonus w postaci dodatkowych 50% do obligatoryjnej kwoty zasilenia przez pierwsze sześć doładowań. Na podobny profit mogą też liczyć osoby, które zdecydują się na Plush Mix bez telefonu. Jednak w ich przypadku premia przyznawana jest przez cały okres zobowiązania! Co więcej, liczyć one mogą na krótszą umowę obejmującą 18 doładowań.

news-plus-plushmix-cennik Plus idzie za ciosem i prezentuje Plush Mix

Wraz z ofertą kupić można kilka modeli smartfonów z niskiej i średniej półki cenowej, np. LG G2 mini, Sony Xperia M2 oraz Huawei Y530. Trochę jednak szkoda, że operator nie proponuje też droższych urządzeń, aczkolwiek trzeba pamiętać, że Plush Mix skierowany jest głównie do młodzieży.

Obecnie Teleguru pracuje nad dokładną analizą i na tę chwilę udostępnia szczegółowy przegląd Plush Mix.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.42%
83 głosy
25.34%
74 głosy
25.34%
74 głosy
20.9%
61 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top