TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Po raz pierwszy poznaliśmy zysk Google z Androida

Po raz pierwszy poznaliśmy zysk Google z Androida

Od momentu wprowadzenia Androida na rynek, Google nie chwalił się osiąganymi z jego tytułu zyskami. Tę poufną i niezwykle strzeżoną informację ujawnił prawnik Oracle w trakcie toczącej się przeciw gigantowi z Mountain View rozprawy.

Zaprezentowane przez prawnego reprezentanta Oracle materiały wskazują, że Google zyskał do tej pory na Androidzie 31 miliardów dolarów przychodu i 22 miliardy dolarów zysku netto. Firma stwierdziła, że dane te pochodzą z wewnętrznych dokumentów finansowych, dodając, że są to „bardzo wrażliwe informacje”, które nie powinny ujrzeć światła dziennego i być dostępne tylko do wglądu upoważnionych osób. Po skontaktowaniu się z organami sądowniczymi, odpowiednie zapisy zeszłotygodniowej rozprawy zostały usunięte z elektronicznych rejestrów. Trwający od ponad pięciu lat konflikt sądowy pomiędzy Google a Oracle związany jest z oskarżeniami o bezprawne wykorzystywanie przez Google w Androidzie języka oprogramowania Java. Oracle wycenił straty poniesione wskutek nieotrzymanych opłat licencyjnych na około 1 miliard dolarów.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
33.33%
1 głosy
33.33%
1 głosy
0.01%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top