Wiadomości

Po raz pierwszy poznaliśmy zysk Google z Androida

Od momentu wprowadzenia Androida na rynek, Google nie chwalił się osiąganymi z jego tytułu zyskami. Tę poufną i niezwykle strzeżoną informację ujawnił prawnik Oracle w trakcie toczącej się przeciw gigantowi z Mountain View rozprawy.

Zaprezentowane przez prawnego reprezentanta Oracle materiały wskazują, że Google zyskał do tej pory na Androidzie 31 miliardów dolarów przychodu i 22 miliardy dolarów zysku netto. Firma stwierdziła, że dane te pochodzą z wewnętrznych dokumentów finansowych, dodając, że są to „bardzo wrażliwe informacje”, które nie powinny ujrzeć światła dziennego i być dostępne tylko do wglądu upoważnionych osób. Po skontaktowaniu się z organami sądowniczymi, odpowiednie zapisy zeszłotygodniowej rozprawy zostały usunięte z elektronicznych rejestrów. Trwający od ponad pięciu lat konflikt sądowy pomiędzy Google a Oracle związany jest z oskarżeniami o bezprawne wykorzystywanie przez Google w Androidzie języka oprogramowania Java. Oracle wycenił straty poniesione wskutek nieotrzymanych opłat licencyjnych na około 1 miliard dolarów.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close