Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

lg g5 vs iphone 7

Pojedynek LG G5 z iPhone 7 to trochę jak porównywanie systemu Android z iOS. Wiele zalet koreańskiego urządzenia wynika właśnie z działania na różnych systemach. W tym pojedynku przekonamy się w czym jeszcze lepszy jest flagowiec LG z 2016 roku.

1.Lepsza jakość zdjęć

test-LG-G5-8-850x478 Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

Dla osób, które podczas kupna telefonu biorą pod uwagę jakość zdjęć oraz funkcje aparatu lepszą propozycją będzie LG G5. Fotografie wykonane koreańskim smartfonem wyglądają znacznie ładniej oraz są większej rozdzielczości. Aprat wyposażono też w laserowy autofocus, dzięki czemu łatwiej jest zrobić ostre zdjęcia.

2. Szerokokątny obiektyw do selfie

Ale jakość zdjęć to nie wszystko. LG G5 został wyposażony w drugi szerokokątny obiektyw. Umożliwia to nie tylko robienie zdjęć z większą głębią, ale również znacznie rozszerza kadr naszej fotografii.

3. Większa rozdzielczość ekranu

test-LG-G5-8-850x478 Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

Wyświetlacz LG G5 ma nie tylko większy rozmiar od ekranu iPhone 7, ale też większą przekątną. Dzięki temu wyświetlany obraz wygląda lepiej i bardziej czytelnie. Ma to dość duże znaczenie, zwłaszcza, że różnica między nimi nie jest niewielka. Smartfon LG został wyposażony w ekran o rozdzielczości 1440 x 2560, natomiast urządzenie stworzone przez Apple zaledwie 750 x 1334.

4. Więcej pamięci RAM

Jak powszechnie wiadomo system iOS działa płynniej niż urządzenia z Androidem. Jednak przy korzystaniu z bardziej wymagających aplikacji nadal warto zwracać uwagę na ilość pamięci RAM w jaką wyposażone zostały porównywane urządzenia. W przypadku koreańskiego smartfona mowa jest o 4 GB, podczas gdy iPhone otrzymał zaledwie 2 GB RAM.

5. Standardowe złącza

test-LG-G5-8-850x478 Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

Jedną z charakterystycznych cech smartfonów Apple, są nietypowe złącza. Przez to konieczne jest korzystanie z oryginalnych zamienników, które dodatkowo sprzedawane są w bardzo wysokich cenach. Jednocześnie dużo trudniej jest znaleźć osobę, która posiadałaby odpowiednią łądowarkę lub słuchawki. W przypadku iPhone 7 występuje tylko gniazdo Lighting, natomiast LG G5 został wypoisażony w popularne innym smartfonom wejścia jak USB 3.0 typu C oraz złącze minijack 3,5mm

6. Radio FM

Jedną z domyślnych funkcji wielu smartfonów jest odtwrzanie radia FM. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku LG G5. Natomiast iPhone 7, tak jak inne urządzenia Apple, został pozbawiony tej popularnej możliwośći.

7. Wymienna bateria i inne akcesoria

test-LG-G5-8-850x478 Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

LG G5 wypada też znacznie lepiej jeśli weźmie się pod uwagę jego możliwości. W przypadku kiedy nasza bateria się wyczerpie lub straci na jakości mamy możliwość wymiany jej na nową. Również w przypadku tego modelu producent przewidział ciekawe moduły urozmaicające działanie urządzenia. Apple iPhone został wyposażony w niewymienną baterię, a dodatkowo umieszczono w nim jedynie monofoniczny głośnik, który w porównaniu ze stereo LG G5 wypada znacznie gorzej.

8. Obsługa kart pamięci

iPhone 7, podobnie jak inne smartfony amerykańskiego producenta, został pozbawiony gniazda na kartę pamięci. W związku z tym użytkownik musi się zadowolić ilością pamięci wewnętrznej. Do wyboru są 3 warianty: 32, 128 oraz 256 GB. LG G5 ma mniej wbudowanej pamięci, ale można rozszerzyć ją o dodatkowe 256 GB. Co w sumie daje znacznie więcej miejsca na dane niż w przypadku największej wersji iPhone 7.

9. Always on display

test-LG-G5-8-850x478 Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

Od jakiegoś czasu w smartfonach koreańskich producentów pojawia się funkcja „always on display”. Umożliwia ona wyświetlanie takich informacji jak godzina, powiadomienia lub nieodebrane połączenia na ekranie zablokowanego smartfona. W przypadku iPhone 7, aby sprawdzić czy nic się nowego nie pojawiło, konieczne jest wzięcie urządzenia do ręki.

10. Cena

Jedną z rzeczy z których znane są urządzenia Apple jest ich cena. Podobnie jest też w przypadku porównywanego smartfona, który jest znacznie droższy od koreańskiego flagowca. Dlatego jeśli istotny jest dla nas koszt telefonu, Lg G5 jest dużo lepszą propozycją.

11. Więcej aplikacji i możliwości personalizacji

test-LG-G5-8-850x478 Pojedynek: 12 zalet LG G5 vs iPhone 7

Większość przeciwników systemu iOS zwraca uwagę na ograniczony dostęp do aplikacji, ich wysoką cenę oraz niewielką liczbę darmowych pozycji. Również interface znany z pierwszych wersji systemu pozostaje niemalże niezmienny, a co za tym idzie, nie podlega jakiekowlek personalizacji. Android zainstalowany na LG G5 a wiele wbudowanych funkcji umożlwiiających dostosowanie smartfona do własnych potrzeb i upodobań. Dodatkowo sklep Google Play oferuje ogromną liczbę darmowych aplikacji służących do różnych celów.

LG G5 to doskonała propozycja dla fanów systemu Android. Dla większości osób preferujących smartfony Apple przedstawione powyżej różnice nie będą miały zbyt dużego znaczenia. Dla tej grupy czytelników (oraz innych zainteresowanych) przygotowaliśmy również pojedynek w drugą stronę, gdzie dowiemy się w czym iPhone 7 jest lepszy od LG G5.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top