Pojedynek: 4 zalety Huawei P9 Lite vs Sony Xperia M5

huawei-p9-lite-vs-sony-xperia-m5

Dwa telefony, cztery powody by wybrać najlepszy z nich. Sony Xperia M5 kusi solidną konstrukcją i ładną, spójną formą. Chiński konkurent jest jednak młodszy, większy i szybszy. Co wygra w tym pojedynku: doświadczenie, czy nowinki techniczne?

1. Większa wydajność

20161201_160953-850x478 Pojedynek: 4 zalety Huawei P9 Lite vs Sony Xperia M5

Wyposażenie techniczne podpowiada wyższą wydajność Xperii: aż 8 rdzeni Cortex-A53, taktowanych zegarem 2 GHz kryje się w układzie MediaTek MT6795 Helio X10, z którym współpracuje układ graficzny PowerVR G6200. Naprzeciw stoi jednak również ośmiordzeniowy HiSilicon Kirin 650 z 4 rdzeniami Cortex-A53 taktowanymi zegarem 2 GHz oraz 4 rdzeniami pomocniczymi Cortex-A53/1,7 GHz i układem graficznym Mali-T830 MP2. Smartfon Sony został wyposażony w 3 GB pamięci RAM, natomiast telefon Huawei zaopatrzono w 2 GB. Pojemność pamięci okazuje się jednak nie mieć tak dużego znaczenia – w testach AnTuTu Xperia M5 zdobywa 48 475 punktów, Huawei może poszczycić się wynikiem o ponad 5500 punktów lepszym – zdobywając 54 253 w teście AnTuTu.

2. Większy wyświetlacz

20161201_160953-850x478 Pojedynek: 4 zalety Huawei P9 Lite vs Sony Xperia M5

Więcej nie zawsze znaczy lepiej – smartfony Huawei i Sony oferują taką samą rozdzielczość ekranu – Full HD (1080 x 1920 pikseli), za to przekątna wyświetlacza jest większa o 0,2 cala w chińskim smartfonie. Lepiej w Huawei P9 lite wypada również stosunek wielkości wyświetlacza do rozmiarów przedniego panelu: prawie 70% przestrzeni zajmuje ekran (w Sony Xperia M5 to 66% powierzchni przedniego panelu). Jakość wyświetlaczy IPS jest zbliżona, podobnie jak gęstość ułożenia pikseli.

 3. Wygodne sterowanie i innowacyjny interfejs

W zakresie obsługi telefonu – Xperia jest znacznie bardziej tradycyjna, oferując swoim użytkownikom jedynie dotykowy interfejs oraz element charakterystyczny dla smartfonów Sony – fizyczny przycisk migawki aparatu. Huawei P9 Lite w zakresie obsługi postawił na innowacje. Wbudowany czytnik linii papilarnych, umieszczony na tylnym panelu, umożliwia przewijanie zdjęć wyświetlanych w albumie, wyświetlanie menu powiadomień, służy także za spust migawki oraz do odbierania połączeń. To nie wszystko – Huawei P9 Lite reaguje na obrócenie do górny nogami, co może posłużyć do wyciszenia telefonu. W interfejsie urządzenia uwzględniono również opcję zmniejszania okna z odtwarzanym filmem, a także dodano możliwość zmniejszenia ekranu i przesunięcia klawiatury ekranowej, co zapewnia wygodniejszą obsługę smartfona jedną ręką. Huawei dobrze wypada również w zakresie oprogramowania przeznaczonego do sterowania smartfonem – HiSuite dla komputerów PC umożliwia nie tylko wygodne zarządzanie albumami zdjęć zgromadzonymi w pamięci urządzenia, aplikacja przyda się również do tworzenia kopii bezpieczeństwa i aktualizacji Androida.

 4. Szybszy transfer i lepsze brzmienie

Przewaga Huawei P9 Lite to nie tylko wbudowany czytnik linii papilarnych, który ochroni nasze pliki i skutecznie zabezpieczy dostęp do smartfona. Xperia M5 nie została również wyposażona w moduł LTE Advanced (LTE Cat. 6), w efekcie, w zasięgu sieci Huawei P9 Lite może wysyłać i odbierać dane dwukrotnie szybciej od smartfona Sony. Nie bez znaczenia jest również jakość dźwięku, która w przypadku P9 Lite jest lepsza od Xperii M5. Chiński smartfon brzmi dobrze, zarówno odtwarzając muzykę przez wbudowany głośnik, jak i przez słuchawki.

Podsumowanie

20161201_160953-850x478 Pojedynek: 4 zalety Huawei P9 Lite vs Sony Xperia M5

Nowszy może więcej i to powiedzenie sprawdza się w przypadku smartfona Huawei. P9 Lite po prostu zyskuje przewagę dzięki czytnikowi linii papilarnych oraz wbudowanemu modułowi LTE Advanced. Jest też szybszy od Xperii M5 i może również zaoferować nieco większy ekran. To jednak nie oznacza, że chiński znaczy lepszy: w japońskich fabrykach Sony tworzy urządzenia, z którymi trudno się zmierzyć, o czym opowiadamy w Pojedynku: 4 zalety Sony Xperia M5 vs Huawei P9 Lite.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
0%
0 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top