Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 4 zalety Sony Xperia E4 vs Huawei P8 Lite

Pomimo dobrze rozpoznawalnej marki, Sony ma w swojej ofercie wiele smartfonów z niskiej półki cenowej, a co za tym idzie – wykonanych z komponentów o przeciętnej jakości i o równie słabej wydajności. Trudno dziś znaleźć atuty budżetowej Xperii E4 w zderzeniu z nowoczesnym i ambitnym Huawei P8 Lite. Wskazujemy jednak cechy smartfona Sony, na które warto zwrócić uwagę.

1. Lepsza jakość dźwięku i sprawna obsługa plików audio

wghf

Smartfon Sony bije swojego chińskiego konkurenta przynajmniej na jednym polu: lepiej radzi sobie z odtwarzaniem muzyki. Chociaż producent nie zdecydował się na dołączenie do swojego urządzenia słuchawek, to Xperia E4 świetnie brzmi po podłączeniu dowolnego zestawu. Ważna jest także dostępność wygodnego oprogramowania do multimediów. I w tym zakresie Sony nie zawodzi, uzupełniając pakiet aplikacji o „Walkmana” do słuchania muzyki, „TrackID” do rozpoznawania utworów oraz „Radio FM” z obsługą RDS. O tym, że Xperia E4 to telefon w sam raz do rozrywki świadczy również obecność aplikacji „PartyShare”, która komunikując się przez Wi-Fi Direct może rozkręcić imprezę, wysyłając utwory, zdjęcia i listy odtwarzania do innych urządzeń. Smartfon Huawei jest bardziej tradycyjnym urządzeniem – poza własnym odtwarzaczem muzyki i aplikacją do odtwarzania radia FM nie oferuje właściwie nic więcej dla osób często słuchających muzyki. Jedynie brzmienie dźwięku przez wbudowany głośnik jest bardziej donośne i o lepszej jakości, niż w przypadku Xperii E4.

2. Wymienne obudowy i sklep Xperia Store

Sony Xperia E4 (2)

Huawei P8 Lite to urządzenie zamknięte w obudowie, w której jedynym możliwym do zdemontowania elementem jest wysuwana szufladka na karty SIM i kartę pamięci. Aby dostać się do wnętrza smartfona Sony wystarczy zdjąć pokrywę chroniącą tylną część oraz krawędzie telefonu. Wewnątrz ukryte zostały gniazda karty SIM (para w modelach Dual) oraz gniazdo microSD. Wymienna obudowa umożliwia łatwą personalizację smartfona, zarówno w Xperia Store, jak i w innych sklepach z akcesoriami telefonicznymi można znaleźć niedrogi, kolorowy oraz wzmocniony tylny panel do Xperii E4. Tak bogatego wyboru obudów modyfikujących wygląd i zabezpieczających smartfona nie może zaoferować Huawei.

3. Dłuższy czas pracy na baterii

wfwef

Nieznaczna różnica w pojemności baterii: 2300 mAh w Xperii E4 oraz 2200 mAh w P8 Lite nie oznacza, że smartfon Sony będzie pracował nieco dłużej na jednym ładowaniu. W praktyce Xperia może działać nawet dwa dni bez ładowarki, podczas gdy smartfon Huawei ledwie wytrzymuje jeden dzień. To wynik wyższej wydajności i większego ekranu, w który wyposażono chiński smartfon.

4. Niższa emisja promieniowania

Promieniowanie emitowane przez Huawei P8 Lite podczas pracy (1,02 W/kg) jest prawie dwukrotnie wyższe od SAR Sony Xperia E4 (0,58 W/kg). Warto brać pod uwagę ten parametr, jeśli często rozmawiamy przez telefon.

Podsumowanie

wgw

Podejmując decyzję o wyborze smarfona warto brać pod uwagę wszystkie ważne aspekty urządzenia, na które przede wszystkim zwracamy uwagę. Przedstawiliśmy najważniejsze atuty smartfona Sony, zapraszamy również do przeczytania pojedynku, wskazującego istotne zalety Huawei P8 Lite.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close