Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 6 zalet Sony Xperia XZ vs LG G5

Teraz zobaczcie w czym lepsza jest Xperia XZ od LG G5

Odporność

Jak na sprzęt od Sony przystało, Xperia XZ jest wodoszczelna i pyłoszczelna. Telefon dzięki certyfikatowi IP68 może spędzić pod wodą nawet do 30 minut.

pojedynek-lg-g5-vs-sony-xperia-xz (6)

Bateria

Mimo tego, że Xperia nie posiada wymiennego ogniwa, to może pochwalić się większą pojemnością. LG G5 posiada baterię 2800 mAh, a Xperia XZ 2900 mAh. Może różnica nie wydaje się duża, jednak zastosowanie nowszej techniki litowo-polimerowej zamiast litowo-jonowej pozwala na osiągnięcie czasu pracy dłuższego nawet o 20 % niż w LG G5.

Selfie

Aparat przedni w Xperii XZ to obiektyw 13 megapikseli z linii Sony Exmor RS. Pozwala on na robienie znacznie ładniejszych i wyraźniejszych zdjęć od LG G5, który posiada aparat 8 megapikseli.

Mniejsza rozdzielczość, ale znacznie wyraźniejszych

Zastosowanie autorskiego systemu poprawy jasności i jakości obrazu Triluminos oraz X-Reality sprawia, że wyświetlacz w Sony Xperii XZ wyświetla obraz o wiele ładniej, niż ten z LG G5.

pojedynek-lg-g5-vs-sony-xperia-xz (5)

Głośniki

Sony zdecydowało się na zastosowanie głośników stereofonicznych, które gwarantują doznania na wysokim poziomie bez konieczności podłączania słuchawek czy innych zewnętrznych akcesoriów.

Interfejs

Dla niektórych użytkowników ważne jest, aby menu telefonu było bogate w programy zaraz po wyciągnięciu z pudełka. Sony Xperia XZ posiada zróżnicowane aplikacje multimedialne np. rozbudowany odtwarzacz audio czy Remote Play do zdalnego grania na konsoli Sony.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close