Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 8 zalet Huawei’a P9 vs Sony Xperia X Compact

Jakie argumenty przedstawi nam Huawei P9? Czy przekona Was swoimi zaletami? Przekonajcie się sami!

Ekran

Dla wielu użytkowników liczy się rozmiar wyświetlacza. W przypadku Huawei’a ekran może pochwalić się przekątną 5,2-cala przy rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ponadto pokryty jest on szkłem 2,5D, a zabezpiecza go Gorilla Glass czwartej generacji.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (1)

Wykonanie

Telefon powinien być ładny i wytrzymały. Huawei w modelu P9 wykorzystał wysokiej jakości materiały: aluminium i mocne szkło. Dzięki temu sprzęt jest elegancki i wytrzyma niejeden upadek, chociaż oczywiście nie polecamy sprawdzać tego w praktyce.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (2)

Wydajność

Zastosowany ośmiordzeniowy układ Kirin 955 2,5 GHz w połączeniu z grafiką Mali-T880 MP4 i 3 GB pamięci operacyjnej zapewni wysoką wydajność w przypadku korzystania nawet z bardziej wymagających gier i aplikacji.

Aparat

Współpraca marki Huawei i firmą Leica zaowocowała bardzo wysokiej jakości aparatem, który umieszczono właśnie w modelu P9. Optyka pozwala rejestrować zdjęcia w formacie RAW wykorzystywanym przez profesjonalistów, a laserowy autofokus znacząco ułatwi użytkownikowi pracę. Warto również wspomnieć o zastosowaniu drugiej optyki, która rejestruje głębię obrazu oraz pozwala na robienie zdjęć monochromatycznych.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (5)

Szybkie bezpieczeństwo

Pomimo mniej ergonomicznego umiejscowienia czytnika linii papilarnych niż w Xperii warto zwrócić na niego uwagę również w przypadku tego urządzenia. Jest on o wiele szybszy, a dodatkowe funkcje (przewijanie zdjęć, nawigowanie) sprawiają, że staje się on przydatniejszy.

Dual SIM

Huawei P9 pozwala na korzystanie jednocześnie z dwóch numerów dzięki zastosowaniu Dual SIM. Takie rozwiązanie niewątpliwie spodoba się osobom, które muszą nosić ze sobą telefon prywatny i służbowy przez całą dobę.

Bateria

Zastosowane ogniwo pozwala na znacznie dłuższy czas pracy przy zastosowaniu wydajniejszych podzespołów bazowych. Bateria tutaj ma o 300 mAh więcej pojemności.

Interfejs

Interfejs w smartfonie Huawei P9 jest czytelny i pozbawiony zbędnych aplikacji. Ta cecha jest dla niektórych użytkowników bardzo ważna, ponieważ daje duże możliwości personalizacji menu i pulpitu pod swoje preferencje.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (6)

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close