Pojedynek: 8 zalet LG G5 vs Sony Xperia XZ

LG G5 vs Sony Xperia XZ

W dzisiejszym pojedynku sprawdzimy zalety LG G5 oraz Sony Xperii XZ. Na początek sprawdźcie, w czym lepszy jest LG od Sony.

Aparat

Zastosowana optyka 16 megapikseli w modelu LG G5 charakteryzuje się lepszym, laserowym autofokusem oraz optyczną stabilizacją obrazu. O wysokiej jakości zdjęciach nawet w trudnych warunkach oświetleniowych zagwarantuje podwójna dioda doświetlająca LED.

Obiektyw szerokokątny

Obok standardowego obiektywu umieszczono drugi, szerokokątny. Jego rozdzielczość wynosi 8 megapikseli, a przesłona f/2.5.

Ekran

LG G5 posiada naprawdę dobrej jakości ekran o przekątnej 5,3-cala, który z powodzeniem wykorzystany do gier i programów rozszerzonej rzeczywistości. Rozdzielczość 2560 x 1440 jest znacznie wyższa od tej z Xperii.

pojedynek-lg-g5-vs-sony-xperia-xz-1-850x478 Pojedynek: 8 zalet LG G5 vs Sony Xperia XZ

Pamięć operacyjna

Sony Xperia XZ może pochwalić się 3 GB pamięci operacyjnej. Chociaż ta wartość w większości przypadków jest wystarczająca, to warto mieć mocniejszy sprzęt. Właśnie dlatego LG postanowiło zastosować w modelu G5 4 GB pamięci RAM. Większa ilość programów pozostaje w pamięci i można szybciej do nich wrócić.

Standard USB

LG G5 posiada USB typu C w wersji 3.0. Jest ono znacznie szybsze od USB 2.0 zastosowanego w Xperii XZ. Model G5 na wydajniejsze przesyłanie danych pomiędzy komputerem a smartfonem.

Wymienna bateria i moduły

Na rynku dostępnych jest sporo dodatkowych modułów do LG G5, które wprowadzają nowe funkcje do urządzenia. Ponadto LG G5 posiada baterię, którą w każdej chwili można wymienić na nową bez konieczności wizyty w serwisie.

pojedynek-lg-g5-vs-sony-xperia-xz-1-850x478 Pojedynek: 8 zalet LG G5 vs Sony Xperia XZ

System

Interfejs w LG G5 jest czytelny i pozbawiony zbędnych aplikacji. Ta cecha jest dla niktórych użytkowników bardzo ważna, ponieważ daje duże możliwości personalizacji menu i pulpitu pod swoje preferencje.

 

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top