Pojedynek: 9 zalet Alcatela Idol 4S vs Huawei P9

Alcatel Idol 4S vs Huawei P9

Czy Alcatel może być lepszy od Huawei’a? W dzisiejszym pojedynku przedstawiamy 9 zalet Idola 4S względem modelu P9.

Ekran

Alcatel Idol 4S posiada lepszy ekran od konkurenta. Może on pochwalić się przekątną 5,5-cala przy rozdzielczości wynoszącej 2560 x 1440 pikseli. Huawei P9 wyświetla obraz na panelu o przekątnej 5,2-cala pracującym w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ponadto wyświetlacz Alcatela wykonany jest w technologii AMOLED, którą charakteryzuje świetna jakość i ostry obraz (głęboka czerń, lepszy kontrast), mniejsze zużycie energii. Jest to przydatne również przy korzystaniu z akcesoriów do wirtualnej rzeczywistości.

pojedynek-huawei-p9-vs-alcatel-idol-4s-8-850x478 Pojedynek: 9 zalet Alcatela Idol 4S vs Huawei P9

Układ graficzny

Procesor Alcatela posiada wydajny układ graficzny Adreno 510, który zapewnia większą wydajność w bardziej wymagających grach od ARM Mali-T880 z Huawei’a.

USB

Starsza generacja portu USB w Idolu 4S pozwala na zastosowanie większej gamy dodatkowych akcesoriów mobilnych.

Radio

Może wydawać się to dosyć oczywiste, ale Idol 4S wyposażony został w funkcjonalność radia FM, której na próżno szukać w P9. Opcja ta jest coraz rzadziej wykorzystywana przez użytkowników, ale dobrze mieć możliwość posłuchania audycji na żywo, gdy na przykład skończy nam się transfer danych i nie uruchomimy aplikacji do transmitowania muzyki online.

Szybsze ładowanie

Zastosowany układ Qualcomm Snapdragon 652 zapewnia szybkie ładowanie w standardzie Quick Charge 2. Pozwala ono na uzupełnienie baterii w pół godziny aż do 60%. Huawei P9 w tym samym czasie naładuje się do około 44%.

pojedynek-huawei-p9-vs-alcatel-idol-4s-8-850x478 Pojedynek: 9 zalet Alcatela Idol 4S vs Huawei P9

Głośniki

Alcatel w modelu Idol 4S zastosował głośniki stereofoniczne, które skierowane są do przodu. Ich donośny dźwięk zapewnia lepsze doznania bez konieczności używania słuchawek. Ponadto smartfon ten posiada zaawansowany wzmacniacz audio.

VR

W zestawie wraz ze smartfonem dołączane są gogle wirtualnej rzeczywistości wykonane z tworzyw sztucznych. Mała rzecz, a cieszy.

pojedynek-huawei-p9-vs-alcatel-idol-4s-8-850x478 Pojedynek: 9 zalet Alcatela Idol 4S vs Huawei P9

Interfejs

Menu w Alcatelu jest bogate w zróżnicowane aplikacje multimedialne, przy czym jest bardzo czytelne i ładne. Wśród programu preinstalowanych znajdziemy zaawansowany odtwarzacz audio z funkcjami do korekcji dźwięku.

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
75%
3 votes
0%
0 votes
25%
1 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top