Wiadomości

Polacy gonią europejską czołówkę pod względem korzystania z nowoczesnych technologii

Jak wynika z najnowszego raportu Ericsson ConsumerLab, Polacy coraz chętniej korzystają z urządzeń mobilnych. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób używających smartfonów przynajmniej raz w tygodniu wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając poziom 76% populacji.

Dzięki smartfonom zwiększa się również wykorzystanie poszczególnych usług mobilnych. Na czele usług, które Polacy wykorzystują najczęściej znalazły się: przeglądanie Internetu, e-mail i sieci społecznościowe. Stopniowo maleje za to popularność komputerów stacjonarnych. Przyczyną może być częstsze korzystanie z laptopów, które są urządzeniami wygodniejszymi w codziennym użytku. Polscy użytkownicy coraz chętniej spędzają czas wolny grając w gry. Przenośne i stacjonarne konsole cieszą się coraz większą popularnością. W 2015 roku z obydwu kategorii urządzeń przynajmniej raz w tygodniu korzystało 10% użytkowników więcej niż dwa lata wcześniej. „Rynek urządzeń elektronicznych w Polsce wciąż nie jest nasycony w równie dużym stopniu jak w krajach Europy Zachodniej. Jesteśmy jednak na dobrej drodze, aby w kolejnych raportach zaobserwować, że polscy użytkownicy pod względem korzystania z nowoczesnych technologii dogonili europejską czołówkę. Wiele zależy od rozwoju infrastruktury operatorów, dzięki której użytkownicy będą mogli cieszyć się np. szybszym Internetem mobilnym wykorzystującym technologię 4G i LTE” – stwierdza Katarzyna Pąk, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji w Ericsson.

Źródło: Ericsson

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close